Home     LIVE!     Features     Order     Calendar     Results     Your account     Manager login         

Norfolk Panther Classic - Event results

Click here to return to the main Norfolk Panther Classic page

Duet Acting

PlaceCompetitor(s)Team
1Claire Goodwater and Emma BeckenhauerBattle Creek
2Ashley Roemmich and Sarah WolfendenDavid City
3Ellen Dexter and Matthew JacksonRaymond Central
4Alex Suh and Andrew SuhMillard North
5Allison Kerkman and Grace RittscherClearwater Orchard
6Payton Rusk and Zoe ConleyWakefield

Click here to return to the main Norfolk Panther Classic page

Entertainment Speaking

PlaceCompetitor(s)Team
1Zoe KeeseLincoln East
2Morgyn ChristiansenPlainview
3Noah FordMillard North
4Emma PotterBoone Central
5Ethan MichalskiLouisville
6Colton AriasRaymond Central

Click here to return to the main Norfolk Panther Classic page

Extemporaneous Speaking

PlaceCompetitor(s)Team
1Samuel ProvinceLincoln Southeast Speech
2Carter OssianDavid City
3Nolan KrauseMillard North
4Laurel OckanderDavid City
5Scott WrightBoone Central
6Julian CovingtonLouisville

Click here to return to the main Norfolk Panther Classic page

Impromptu Speaking

PlaceCompetitor(s)Team
1Brandon UnverferthRaymond Central
2Noah BogerDouglas County West
3Ellie WoodyLincoln East
4Parker ManleyLouisville
5Emma MirnicsOmaha Brownell-Talbot
6Michael RuppLouisville

Click here to return to the main Norfolk Panther Classic page

Informative Speaking

PlaceCompetitor(s)Team
1Alec FerrisLincoln East
2Aleah MillerLincoln East
3Ellen DexterRaymond Central
4Alexa LammersHartington-Newcastle
5Ella KehrRaymond Central
6Allison LuoOmaha Brownell-Talbot

Click here to return to the main Norfolk Panther Classic page

Oral Interpretation of Drama

PlaceCompetitor(s)Team
1Lucas Wang, Palak Singh, Sarah Troub, Siddu Gillella and Thomas WangMillard North
2Chris Bialas, Tylea Thompson and Yasmine BenderHumphrey Public Schools
3Connor Dahl, Gabriel Potts, Miles Bossman, Thomas Honeywell and Tyler JanssenCrofton
4Abby Mousel, Ashley Mewhirter, Julia Spann, Stephanie Wright and Trey ZouchaBoone Central
5Carlie Villar, Ceci Eubanks, Katherine Schmit, Madeline Schmit and Truman ThompsonLincoln East
6Drake Sayre, Parker Manley and Reiley ReedLouisville

Click here to return to the main Norfolk Panther Classic page

Oral Interpretation of Humorous Prose

PlaceCompetitor(s)Team
1Tyler JanssenCrofton
2Katrina SchleichLincoln East
3Sophie HabrockLouisville
4Megan KeiserWayne Public Schools
5Anish RenukuntaMillard North
6Kyra GeorgeOmaha Brownell-Talbot

Click here to return to the main Norfolk Panther Classic page

Oral Interpretation of Poetry

PlaceCompetitor(s)Team
1Mandie LiscoOmaha Brownell-Talbot
2Kiera MendozaConestoga
3Veronica PeckWisner-Pilger
4Chris BialasHumphrey Public Schools
5Yasmine BenderHumphrey Public Schools
6Dylan ArendsColumbus Lakeview

Click here to return to the main Norfolk Panther Classic page

Oral Interpretation of Serious Prose

PlaceCompetitor(s)Team
1Britney KoumaColumbus Lakeview
2Brooke WilczewskiMillard North
3June Van De GraaffMillard North
4Madison MahoneyColumbus Lakeview
5Rebekah McCaffreyBattle Creek
6Jack OsnesWayne Public Schools

Click here to return to the main Norfolk Panther Classic page

Persuasive Speaking

PlaceCompetitor(s)Team
1Zoe KeeseLincoln East
2Brandon UnverferthRaymond Central
3Veronica PeckWisner-Pilger
4Diva AgarwalOmaha Brownell-Talbot
5Matthew BontaPlainview
6Sydney TrampCrofton

Click here to return to the main Norfolk Panther Classic page

SpeechWire Tournament Services - Copyright 2004-2019 Ben Stewart. All Rights Reserved. Terms of use - Privacy and Security Policy