Home     LIVE!     Features     Order     Calendar     Results     Your account     Manager login         

Kaukauna Forensics Tournament - Event results

Click here to return to the main Kaukauna Forensics Tournament page

Demonstration Speaking

PlaceCompetitor(s)Team
1Chloe SawallAppleton East HS
2Riley McKibbenWaupaca
3Lydia DeanAppleton North High School
4Josef RademacherMadison West
5Tom VuSt. Lawrence Seminary High School
6John VuSt. Lawrence Seminary High School

Click here to return to the main Kaukauna Forensics Tournament page

Duo Interpretation

PlaceCompetitor(s)Team
1Julian Moron and Mitchell Yeakley St. Lawrence Seminary High School
2Isaiah Doran and Liam FitzgeraldNew London
3Ryann Chandler and Tessa DotyMadison West
4Gabe Shaffer and Julie QuinnAppleton East HS
5Caleb Lauer and Dorea LauerNew London
6Emily Kolb and Justin ScherzerWest Bend East

Click here to return to the main Kaukauna Forensics Tournament page

Extemporaneous Speaking

PlaceCompetitor(s)Team
1Sam MastAppleton East HS
2Teddy ScheckelMadison West
3Kaylee SorrellsHortonville High School
4Carissa DeLainHortonville High School
5Jeff RademakerAppleton East HS
6Colton ToutantHortonville High School
Fin.Leah LarsonAppleton East HS

Click here to return to the main Kaukauna Forensics Tournament page

Farrago

PlaceCompetitor(s)Team
1Shouacua XiongSheboygan South
2Mitchell Yeakley St. Lawrence Seminary High School
3Devin Kooistra-FloydSheboygan South
4Spencer HornungAppleton East HS
5Megan TurnerAppleton East HS

Click here to return to the main Kaukauna Forensics Tournament page

Group Interpretation

PlaceCompetitor(s)Team
1Claire Polar, Erin Gretzinger and Jenny WittAppleton East HS
2Bryant Nguyen, Jefferson Nguyen , Martin Vu, Peter Hall and Teddy leSt. Lawrence Seminary High School
3Jacob VanAsten, Jake Vosters, Matt Knick and Nathan RaatzKaukauna High School
4Alexander Pizana , John Lopez and Logan BurgeSt. Lawrence Seminary High School
5Kelsey Will, Miciah Wallace and Paige SitzbergerWest Bend West High School

Click here to return to the main Kaukauna Forensics Tournament page

informative

PlaceCompetitor(s)Team
1Frances BartoluttiMadison West
2Lucas MyerWaupaca
3Hayden WalkushWaupaca
4Hannah KruegerWinneconne High School
5Claire SawallAppleton East HS
6Micaela PorodWaupaca
Fin.Jaden GibbonsWaupaca

Click here to return to the main Kaukauna Forensics Tournament page

Moments in History

PlaceCompetitor(s)Team
1Erik BakkenAppleton North High School
2Max MindorffAppleton East HS
3Isaac BockOshkosh North
4Hayden WalkushWaupaca
5Jakob KoranWaupaca
6Sara LaabsFox Valley Lutheran HS

Click here to return to the main Kaukauna Forensics Tournament page

Oral Interpretation

PlaceCompetitor(s)Team
1Dakota MarlegaWaupaca
2Megan ScanlonAppleton East HS
3Kevin NguyenSt. Lawrence Seminary High School
4Jonathan MendezSheboygan South
5Ryann ChandlerMadison West

Click here to return to the main Kaukauna Forensics Tournament page

Oratory

PlaceCompetitor(s)Team
1Anna HerrmannAppleton East HS
2Sara BartolIDEAS Academy
3Caroline HundleySheboygan North
4Emily CashAppleton West
5Stephanie KielWrightstown High School
6Katherine WalshMadison West
Fin.Payden AllenMadison West

Click here to return to the main Kaukauna Forensics Tournament page

Play Acting

PlaceCompetitor(s)Team
1Alexander Pizana , Jefferson Wellbeck, John Lopez and Logan BurgeSt. Lawrence Seminary High School
2Lily Zabler and Ursa AndersonAmherst High School
3Angela Stadler and Spencer HornungAppleton East HS
4Janelle Knick, Mauricio Bentley, rachel hietpas and Trent HoffmanKaukauna High School
5Jordan Quandt and Maggie TienorKaukauna High School
6Megan Leick and Raelia PennenbergWrightstown High School

Click here to return to the main Kaukauna Forensics Tournament page

Poetry

PlaceCompetitor(s)Team
1Lulu GuzmanMadison West
2Humberto Huerta St. Lawrence Seminary High School
3Jonathan MendezSheboygan South
4Danielle KrostueAppleton West
5Tessa DotyMadison West
6Ashley EvansAppleton East HS
Fin.Anna MacknickSheboygan South
Fin.Ayomi ObusehMadison West
Fin.Victoria SmurawaBrookfield East High School
Fin.Alex MilesAppleton North High School
Fin.Grace QuinnAppleton East HS
Fin.Abby OwenBonduel High School

Click here to return to the main Kaukauna Forensics Tournament page

Prose

PlaceCompetitor(s)Team
1Humberto Huerta St. Lawrence Seminary High School
2Martin VuSt. Lawrence Seminary High School
3Tiffany PolzinDenmark High School
4Conner QuaintanceDenmark High School
5Jada BooneAppleton East HS
6John VuSt. Lawrence Seminary High School
Fin.Riley DederingAppleton East HS
Fin.Kyle SmithAppleton East HS
Fin.Navarre WenzlaffDenmark High School
Fin.Audrey WeigtAppleton East HS
Fin.Teddy leSt. Lawrence Seminary High School
Fin.Stephanie CleavesWaupaca

Click here to return to the main Kaukauna Forensics Tournament page

Radio Speaking

PlaceCompetitor(s)Team
1Ellie HulanMadison West
2Angie JiangMadison West
3John ZampinoSt. Lawrence Seminary High School
4Emma BittnerMadison West
5Brandon PudwillIDEAS Academy
6Karl BlokerSt. Lawrence Seminary High School
Fin.Rylee LeonardAppleton West

Click here to return to the main Kaukauna Forensics Tournament page

Solo Humorous Acting

PlaceCompetitor(s)Team
1Ian O'DayWest Bend East
2Conner QuaintanceDenmark High School
3Ben SternNeenah High School
4Liam FitzgeraldNew London
5Austin LederhausNew London
6Isaiah DoranNew London

Click here to return to the main Kaukauna Forensics Tournament page

Solo Serious Acting

PlaceCompetitor(s)Team
1Jada BooneAppleton East HS
2Dorea LauerNew London
3Anna LehmanWaupaca
4Tiffany PolzinDenmark High School
5Julie QuinnAppleton East HS
6Logan SomerNew London

Click here to return to the main Kaukauna Forensics Tournament page

Special Occasion Speaking

PlaceCompetitor(s)Team
1Kim KemppainenNeenah High School
2Allie ZiegergAppleton East HS
3Timothy Nguyen St. Lawrence Seminary High School
4Natalie BrittPlymouth High School
5Jackson KloesIDEAS Academy
6Pio FernandesSt. Lawrence Seminary High School

Click here to return to the main Kaukauna Forensics Tournament page

Storytelling

PlaceCompetitor(s)Team
1Chloe SawallAppleton East HS
2Moriah WebsterAppleton East HS
3Toddianna Kraemer-CurtissPlymouth High School
4Janelle KnickKaukauna High School
5Kira SchukarMadison West
6Adrianna MohrKimberly High School
Fin.Camila TrimbergerSheboygan South

Click here to return to the main Kaukauna Forensics Tournament page

SpeechWire Tournament Services - Copyright 2004-2017 Ben Stewart. All Rights Reserved.