Home     LIVE!     Features     Order     Calendar     Results     Your account     Manager login         

Sheboygan South Forensics Invitational - Event results

Click here to return to the main Sheboygan South Forensics Invitational page

Demonstration Speaking

PlaceCompetitor(s)Team
1Zach Argall-KnappAppleton North High School
2Ally GilmeisterAppleton East
3Sefarina BenavidesRonald Reagan High School
4Chloe SawallAppleton East
5Katey Van VoorenHomestead High School
6Manaal Nasir Homestead High School

Click here to return to the main Sheboygan South Forensics Invitational page

Duo Interpretation

PlaceCompetitor(s)Team
1Jenna Quinn and Jenny WittAppleton East
2Makayla Wright and Thais MarquesHomestead High School
3Katie Gillingham and Lauren O'HearRonald Reagan High School

Click here to return to the main Sheboygan South Forensics Invitational page

Extemporaneous Reading

PlaceCompetitor(s)Team
1Aaron AllenArrowhead Union High School
2Sara BartolEtude High School
3Danni YangJames Madison Memorial High School
4Addie ZweifelJames Madison Memorial High School
5Julia ZhouJames Madison Memorial High School
6Shouacua XiongSheboygan South

Click here to return to the main Sheboygan South Forensics Invitational page

Extemporaneous Speaking

PlaceCompetitor(s)Team
1Anurag SandireddyJames Madison Memorial High School
2Sophia MastAppleton East
3Rebecca CutforthJames Madison Memorial High School
4Ben KannenbergWest Bend West High School
5Tyler StearnsAppleton East

Click here to return to the main Sheboygan South Forensics Invitational page

Farrago

PlaceCompetitor(s)Team
1Spencer HornungAppleton East
1Conner QuaintanceDenmark High School
1Julia MatiszikRonald Reagan High School
4Madelyn PeppardJames Madison Memorial High School
5Emmelyn CullenJames Madison Memorial High School
6Katie GillinghamRonald Reagan High School
Fin.Sarah LunowArrowhead Union High School

Click here to return to the main Sheboygan South Forensics Invitational page

Group Interpretation

PlaceCompetitor(s)Team
1Alanna Bielawski, Julia Matiszik and Kellen SharpRonald Reagan High School
2Alexandra Smith, Erin Gretzinger and Jenny WittAppleton East
3Bridget Zenk, Rachel Grupe and Sydney DevriendSheboygan North
4Abby Scheer, Emma Knutson, Jasmine Maachi and Sophia SalernoHomestead High School
5Grace Newton, Kaitlyn Rian and Nathan BarachyRonald Reagan High School
6Ally Gilmeister, Avery Koepsell and Laura MarchantAppleton East

Click here to return to the main Sheboygan South Forensics Invitational page

Impromptu Speaking

PlaceCompetitor(s)Team
1Angie JiangMadison West
2Arjun ShreekumarBrookfield East High School
3Anurag SandireddyJames Madison Memorial High School
4Rebekah HershbergerJames Madison Memorial High School
5Chris Tiako Homestead High School
6Leah VredenbregtJames Madison Memorial High School

Click here to return to the main Sheboygan South Forensics Invitational page

Informative Speaking

PlaceCompetitor(s)Team
1Anna HerrmannAppleton East
2Priya MatherJames Madison Memorial High School
3Julia ZhouJames Madison Memorial High School
4Grace QuinnAppleton East
5Molly KubicaAppleton East

Click here to return to the main Sheboygan South Forensics Invitational page

Moments in History

PlaceCompetitor(s)Team
1Shruti SathishJames Madison Memorial High School
2Meera ManoharanJames Madison Memorial High School
3Eleanor SalmAppleton East
4Ellen WielandArrowhead Union High School
5Rachel CarlsonSheboygan North
6Evanka AnnyapuJames Madison Memorial High School
Fin.Amoolya SelvarajBrookfield East High School

Click here to return to the main Sheboygan South Forensics Invitational page

Oral Interpretation

PlaceCompetitor(s)Team
1Hannah MalichyHomestead High School
2Tiffany PolzinDenmark High School
3Jacksen WolffSheboygan South
4Julia MatiszikRonald Reagan High School
5Jenny WittAppleton East
6Kobe BophaSheboygan South

Click here to return to the main Sheboygan South Forensics Invitational page

Oratorical Declamation

PlaceCompetitor(s)Team
1Rihana ZaianiRonald Reagan High School
2Madhavi ManiBrookfield East High School
3Kate WinstonArrowhead Union High School
4Regis BrownRonald Reagan High School
5Hanah GalvanRonald Reagan High School

Click here to return to the main Sheboygan South Forensics Invitational page

Oratory

PlaceCompetitor(s)Team
1Megan LiJames Madison Memorial High School
2Sara BartolEtude High School
3Samik ParthaJames Madison Memorial High School
4Isabella ScaffidiHomestead High School
5Samia SheikhRonald Reagan High School
6Kirsten HackbarthRonald Reagan High School

Click here to return to the main Sheboygan South Forensics Invitational page

Play Acting

PlaceCompetitor(s)Team
1Brett Steenwyk and Emelia KoehlerSheboygan County Christian High School
2Brady Jager and Sydney NelsonArrowhead Union High School
3Lexi Dyson and Sam WatsonLiving Word Lutheran High School
4Avery Bersell and Elizabeth RaterHomestead High School
5Charlie Hutchinson and Rebecca KeatingArrowhead Union High School

Click here to return to the main Sheboygan South Forensics Invitational page

Poetry

PlaceCompetitor(s)Team
1Anna HerrmannAppleton East
2Ashley EvansAppleton East
3Morgan ColemanRufus King
4Grace QuinnAppleton East
5Kayla JimenezRonald Reagan High School
6Sofia GarciaAudubon High School

Click here to return to the main Sheboygan South Forensics Invitational page

Prose

PlaceCompetitor(s)Team
1Spencer HornungAppleton East
2Katrina LiBrookfield East High School
3Ethan MonteithSheboygan North
4Sean MathaSheboygan North
5Kyle SmithAppleton East
6Kollen KellnerAppleton East

Click here to return to the main Sheboygan South Forensics Invitational page

Radio Speaking

PlaceCompetitor(s)Team
1Vidya JayanthiHomestead High School
2Anant KaushikaAppleton North High School
3Matt MoorheadAppleton East
4Hannah BruckmanDivine Savior Holy Angels High School
5Ndemazea FonkemAppleton North High School
6Christian EricksonOzaukee High School

Click here to return to the main Sheboygan South Forensics Invitational page

Solo Humorous Acting

PlaceCompetitor(s)Team
1Grant HortonOshkosh West High School
2Chloe SawallAppleton East
3Conner QuaintanceDenmark High School
4Ian ZempelSheboygan South
5Alanna BielawskiRonald Reagan High School
6Leah MetzgerJames Madison Memorial High School
Fin.Lydia HeimDenmark High School

Click here to return to the main Sheboygan South Forensics Invitational page

Solo Serious Acting

PlaceCompetitor(s)Team
1Tiffany PolzinDenmark High School
2Claire SawallAppleton East
3Gabriella SchmitRonald Reagan High School
4Jenna QuinnAppleton East
5Katrina LiBrookfield East High School
6Audrey SobergAppleton East

Click here to return to the main Sheboygan South Forensics Invitational page

Special Occasion Speaking

PlaceCompetitor(s)Team
1Mary BaumgartnerArrowhead Union High School
2Jacob LargetJames Madison Memorial High School
3Addie ZweifelJames Madison Memorial High School
4Leah MetzgerJames Madison Memorial High School
5Mary SaxonBrookfield East High School
6Megan ReschArrowhead Union High School
Fin.Anjelika DombrowskiSheboygan South

Click here to return to the main Sheboygan South Forensics Invitational page

Storytelling

PlaceCompetitor(s)Team
1Chloe SawallAppleton East
2Camila TrimbergerSheboygan South
3Greta ThoresenSheboygan South
4Reem SalahHomestead High School
5Therese ScanlanTrinity Academy
6Danni YangJames Madison Memorial High School
Fin.Luke WielandArrowhead Union High School

Click here to return to the main Sheboygan South Forensics Invitational page

SpeechWire Tournament Services - Copyright 2004-2018 Ben Stewart. All Rights Reserved. Terms of use - Privacy and Security Policy