Home     LIVE!     Features     Order     Calendar     Results     Your account     Manager login         

Morris High School Redskin Invitational - Event results

Click here to return to the main Morris High School Redskin Invitational page

Dramatic Duet Acting

PlaceCompetitor(s)Team
1Ashley Bendien and Jordan BrosiYorkville
2A.J. Jennings and Blair WrightSandwich
3Kiann House and Meghan RushiakPlainfield South
3McKenzie Sauer and Nick Bantz-BeatySandwich
4Karly Enger and Skylar RegaladoMorris
5Kaylin Slattery and Sam BarnesPeotone
5Chelsea Gathers and Sarah WursterPlainfield Central
6Jorie Struck and Sam BennettMorris
6Brittany Sorlein and Theresa Guzaldo Plainfield North

Click here to return to the main Morris High School Redskin Invitational page

Dramatic Interpretation

PlaceCompetitor(s)Team
1Tyler CrawfordPlainfield South
2Ashley BendienYorkville
3Blair WrightSandwich
4Aimee NugentSeneca
5Samantha CourterMorris
6Alexandra DodgeSeneca

Click here to return to the main Morris High School Redskin Invitational page

Extemporaneous Speaking

PlaceCompetitor(s)Team
1Parth Thakkar Plainfield North
2Matt HebronPlainfield North
3Jorie StruckMorris
4Kade BashorMorris
5Kody ApplebeeSeneca
6Jessica TulleyLincoln-Way Central

Click here to return to the main Morris High School Redskin Invitational page

Humorous Duet Acting

PlaceCompetitor(s)Team
1Chris Kesler and Sara SteilMorris
2Cody Marcukaitis and Sam BarnesPeotone
3Elana Goodman and Moe LincolnPlainfield South
4Jeric Tumang and Tanner StromPlainfield North
5Madison Rodgers and Samantha CourterMorris
6Kelsey Dilday and Matt WickershamMinooka
6Rachel Eaton and Terry PletkaYorkville

Click here to return to the main Morris High School Redskin Invitational page

Humorous Interpretation

PlaceCompetitor(s)Team
1Mary WolvertonMorris
2Nikki YoungPlainfield Central
2Tanner StromPlainfield North
3Devin' TorkelsenPlainfield South
4Lawton BellMorris
5Kyle JohnsonPeotone
5Taylor SwansonPlainfield Central
5Meredith OlsonYorkville
6Grace KumorMorris
6Jerry PetersonMorris
6Mylene Haus Plainfield North

Click here to return to the main Morris High School Redskin Invitational page

Impromptu Speaking

PlaceCompetitor(s)Team
1Tyler EickholtzPlainfield Central
2Jaymee ColeMorris
2Chris AllenYorkville
3Paige DauparasLincoln-Way Central
4Danielle HowardMorris
5Keegan BoschPlainfield Central
6Ben O’DonnellPlainfield North

Click here to return to the main Morris High School Redskin Invitational page

Informative Speaking

PlaceCompetitor(s)Team
1Kade BashorMorris
2Jacob O'MarrahMorris
3Jeric TumangPlainfield North
4Natalie AmendYorkville
5Alex MorrisonPlainfield North
6Rebecca HettrickOttawa

Click here to return to the main Morris High School Redskin Invitational page

Oratorical Declamation

PlaceCompetitor(s)Team
1Amber HunnewellMorris
2Brittany SorleinPlainfield North
3Tanner HarmonCoal City
4Jessie EastmanMorris
4Samantha Chmara Plainfield North
5Jackie McColloughCoal City
6Perry HarlowSeneca

Click here to return to the main Morris High School Redskin Invitational page

Original Comedy

PlaceCompetitor(s)Team
1Aram RayzianPlainfield North
2Taylor WolferMorris
3Moe LincolnPlainfield South
4Kevin ChlapeckaSt. Charles East
5Jake ThomasCoal City
6Joey LeasureMorris

Click here to return to the main Morris High School Redskin Invitational page

Original Oratory

PlaceCompetitor(s)Team
1Lauren GallowayMorris
2Parth Thakkar Plainfield North
3Amber HunnewellMorris
4Brooke SmithMorris
5Theresa Guzaldo Plainfield North
6Casey ZelkoCoal City

Click here to return to the main Morris High School Redskin Invitational page

Poetry Reading

PlaceCompetitor(s)Team
1Samantha Chmara Plainfield North
2Kelsey DildayMinooka
3Natalie AmendYorkville
4Dee MooreOttawa
4Tyler CrawfordPlainfield South
5Kathryn MurrilloReed-Custer
6Meaghan KuhnRomeoville H.S.

Click here to return to the main Morris High School Redskin Invitational page

Prose Reading

PlaceCompetitor(s)Team
1Malia Dunn-ReierYorkville
2Aimee NugentSeneca
3Dylan HerbertPeotone
4Colby GluntPlainfield North
5Kate KirktonSeneca
6Matt WickershamMinooka

Click here to return to the main Morris High School Redskin Invitational page

Radio Speaking

PlaceCompetitor(s)Team
1Alex HishPlainfield North
2Alex OrtizRomeoville H.S.
3Keegan BoschPlainfield Central
4A.J. JenningsSandwich
5Josh WrenMorris
6Alex FultonPlainfield South

Click here to return to the main Morris High School Redskin Invitational page

Special Occasion Speaking

PlaceCompetitor(s)Team
1Nicole BatinickPlainfield North
2Veronica StinetteMorris
2Will SittonPlainfield North
3Chelsea GathersPlainfield Central
4Malia Dunn-ReierYorkville
5Laura SmithSandwich
6Wendy MyersYorkville

Click here to return to the main Morris High School Redskin Invitational page

SpeechWire Tournament Services - Copyright 2004-2020 Ben Stewart. All Rights Reserved. Terms of use - Privacy and Security Policy