Home     LIVE!     Features     Order     Calendar     Results     Your account     Manager login         

Palm Beach Middle School Tournament #4 - Event results

Click here to return to the main Palm Beach Middle School Tournament #4 page

Congressional Debate

PlaceCompetitor(s)Team
1Nicholas OstheimerA.D. Henderson University School
1Sasha DiMareBak Middle School of the Arts
1Arik KarimBak Middle School of the Arts
1Elizabeth KniskernThe Greene School
1Theodore OuyangThe Weiss School
1Logan EskildsenThe Weiss School
1Julian LupyanThe Weiss School
2Arjun MarwahAmerican Heritage Boca Delray MS
2Maya MohantyThe Weiss School
2Paul KieslingThe Weiss School
2Bailee SimmersWellington Landings MS
2Lorelei KelleyWellington Landings MS
3Cyrus KhorrasaniBak Middle School of the Arts
3Shailee PatelBak Middle School of the Arts
3Andrew ZhangThe Weiss School
3William MayvilleThe Weiss School
3Anthony ZhangThe Weiss School
3Maya KrishtulThe Weiss School
3Sofia DerkWellington Landings MS
4Tanmay MahaniJupiter Middle School
4Ethan GreeneThe Weiss School
4Samer ElhoushyThe Weiss School
4Ryan GrizzardThe Weiss School
4Merin AjithWellington Landings MS
4Avery HynesWellington Landings MS
4Evan LiuWellington Landings MS
5Jeremiah AlondraBak Middle School of the Arts
5Hanna MasudiEmerald Cove Middle School
5Ada Erazo-MotinoOkeeheelee Middle School
5James DelanoThe Weiss School
6Hudson WhitehurstA.D. Henderson University School
6Valentina UlrichEmerald Cove Middle School
6Nathaniel GonzalesEmerald Cove Middle School
6Gayatri SathyanarayanJupiter Middle School
6Hriday PatelJupiter Middle School
6Mitchell Bernstein Polo Park Middle School
6Ben PurvisThe Weiss School
6Maddox FormanWellington Landings MS

Click here to return to the main Palm Beach Middle School Tournament #4 page

Declamation

PlaceCompetitor(s)Team
1Dishika ParikhBak Middle School of the Arts
1Ronica DeshmukhBak Middle School of the Arts
3Susan McGarryBak Middle School of the Arts
4Sophia JaenThe Weiss School
4Arya KamatWellington Landings MS
6Arianna BarrettBak Middle School of the Arts

Click here to return to the main Palm Beach Middle School Tournament #4 page

Dramatic Performance

PlaceCompetitor(s)Team
1Elizabeth Cane A.D. Henderson University School
2Aldyn BorrelloWellington Landings MS
3Lila FisherOmni Middle School
4Zeynep BuyuktosunOmni Middle School

Click here to return to the main Palm Beach Middle School Tournament #4 page

Duo Intepretation

PlaceCompetitor(s)Team
1Anya Cane and Itza PerezA.D. Henderson University School
2Brooke Ingram and Kate ButtersJupiter Middle School
3Collette Content and Ruth WeisbergBak Middle School of the Arts
4Callie Cyr and Mia BarrowsJupiter Middle School
5Hannah Staley and Ryan ChoeJupiter Middle School
6Breanne Dinow and Sofie CedenoJupiter Middle School

Click here to return to the main Palm Beach Middle School Tournament #4 page

Impromptu Speaking

PlaceCompetitor(s)Team
1Mateo Rey A.D. Henderson University School
2Beau KimlerThe Weiss School
3Grace Phelps A.D. Henderson University School
4Katie Mosley A.D. Henderson University School
5Ekansh PuriThe Weiss School
6Emanuel AlboherOmni Middle School

Click here to return to the main Palm Beach Middle School Tournament #4 page

Oral Interpretation

PlaceCompetitor(s)Team
1Hannah PahlWellington Landings MS
2Ankith SurrediThe Weiss School
3Emily FigueredoWellington Landings MS
4Charlotte EskilsdenThe Weiss School
5Claire ThorburnThe Weiss School

Click here to return to the main Palm Beach Middle School Tournament #4 page

Original Oratory

PlaceCompetitor(s)Team
1Ethan MillerJupiter Middle School
2Sofia Hennessey-CorreaBak Middle School of the Arts
3Mariana ColomBak Middle School of the Arts
4Ellie SymonsBak Middle School of the Arts

Click here to return to the main Palm Beach Middle School Tournament #4 page

SpeechWire Tournament Services - Copyright 2004-2020 Ben Stewart. All Rights Reserved. Terms of use - Privacy and Security Policy