Home     LIVE!     Features     Order     Calendar     Results     Your account     Manager login         

Sitka DDF Meet - Event results

Click here to return to the main Sitka DDF Meet page

Dramatic Interpretation

PlaceCompetitor(s)Team
1Ren MarksTMHS
2Olivia BolinTMHS
3Laura EversonSitka High School DDF
4Keenan MillerTMHS
5Dean FranklinTMHS

Click here to return to the main Sitka DDF Meet page

Duet Acting

PlaceCompetitor(s)Team
1Alex Wehe and Lillian BannermanTMHS
2Maddy Quealey and Quinlyn HolderSitka High School DDF
3Jesse Hanson and Muriel ReidMt. Edgecumbe High School
4Olivia Bolin and Ren MarksTMHS
5Adonis Buzard and Joseph DundoreTMHS

Click here to return to the main Sitka DDF Meet page

Duo Interpretation

PlaceCompetitor(s)Team
1Abigail Fitzgibbon and Laura EversonSitka High School DDF
2Faith Swearingin and Olivia BolinTMHS
3Anja Brooks-Schmidt and Tava GuillorySitka High School DDF
4Eli Williamson and Max WhiteHaines High School

Click here to return to the main Sitka DDF Meet page

Expository

PlaceCompetitor(s)Team
1Danny BradySkagway
2Michaela GoodmanTMHS
3Omar AliSitka High School DDF
4Chris BrownKetchikan High School
5Sadie MurphySkagway
6Seth ChernickKetchikan High School
Fin.Hahlen Behnken-BarkhauSitka High School DDF

Click here to return to the main Sitka DDF Meet page

Extemp Commentary

PlaceCompetitor(s)Team
1Mayah RussellTMHS
2Jordan BluettTMHS
3Ella LubinSitka High School DDF
4Joe PateSitka High School DDF
5Omar AliSitka High School DDF

Click here to return to the main Sitka DDF Meet page

Extemporaneous Speaking

PlaceCompetitor(s)Team
1Anders MariusSitka High School DDF
2Frances BarryKetchikan High School
3Steaven McKnightSkagway
4Thomas BrooksKetchikan High School
5Michaela GoodmanTMHS
6Hahlen Behnken-BarkhauSitka High School DDF

Click here to return to the main Sitka DDF Meet page

Humorous Interpretation

PlaceCompetitor(s)Team
1Arick MattsonKetchikan High School
2Ursula SyreneTMHS
3Ren MarksTMHS
4Jessica WhiteheadSkagway
5Esther BurdickMt. Edgecumbe High School

Click here to return to the main Sitka DDF Meet page

Mime

PlaceCompetitor(s)Team
1Cora Dow, Maddy Quealey and Malin MariusSitka High School DDF

Click here to return to the main Sitka DDF Meet page

Original Oratory

PlaceCompetitor(s)Team
1Kara WhiteheadSkagway
2Malin MariusSitka High School DDF
3Danny BradySkagway

Click here to return to the main Sitka DDF Meet page

Public Forum Debate

PlaceCompetitor(s)Team
1Lillian Bannerman and Thomas WillhoiteTMHS
2Anders Marius and Anja Brooks-SchmidtSitka High School DDF

Click here to return to the main Sitka DDF Meet page

Readers Theatre

PlaceCompetitor(s)Team
1Danny Brady, Kara Whitehead, Micah Cook and Steaven McKnightSkagway
2Anders Marius, Bran Carlos, Ella Lubin, Joe Pate, Maddy Quealey and Quinlyn HolderSitka High School DDF
3Carver Culbeck, Eli Williamson, Max White, Nathan Haas and Tanna DixonHaines High School

Click here to return to the main Sitka DDF Meet page

Solo Acting

PlaceCompetitor(s)Team
1Bran CarlosSitka High School DDF
2Briannah LetterTMHS
3Elizabeth PriceTMHS
4Abigail FitzgibbonSitka High School DDF
5Muriel ReidMt. Edgecumbe High School

Click here to return to the main Sitka DDF Meet page

SpeechWire Tournament Services - Copyright 2004-2019 Ben Stewart. All Rights Reserved. Terms of use - Privacy and Security Policy