Home     LIVE!     Features     Order     Calendar     Results     Your account     Manager login         

DGN Mixer Invitational - Event results

Click here to return to the main DGN Mixer Invitational page

Dramatic Duet Acting

PlaceCompetitor(s)Team
1Adam Zebrowski and Alison ElzingaShepard
2Jackson Dockery and Nicole LabunHinsdale Central
3Kathleen Hollie and Raven DozierThornwood
4Eva Adomaityte and Liam McCoolShepard
5Destiny Patino and Rafael WilsonEisenhower
6De'Von Richardson and Jasmyne TylerBolingbrook
Fin.Ambria Hughes and D'Yani McFaddenThornton

Click here to return to the main DGN Mixer Invitational page

Dramatic Interpretation

PlaceCompetitor(s)Team
1Kimmy RinckShepard
2Camila KaplunovGlenbrook North
3Maeve RyanFenwick
4Zadok DeanSouthland College Prep
5Erin McCammond-WattsOak Park-River Forest
6Charnnia JonesSouthland College Prep
Fin.Victoria HalewiczEisenhower

Click here to return to the main DGN Mixer Invitational page

Extemporaneous Speaking

PlaceCompetitor(s)Team
1Steven ChunHinsdale Central
2Dan BrophyDowners Grove North
3Michael TuckerWheaton North
4Parth PatelHuntley
5Mike SmithPalatine H.S.
6Julia CoulliardDowners Grove South
Fin.Nick FuentesLyons
Fin.Emma McDonnellDowners Grove North
Fin.Moyo AbionaSandburg
Fin.Colette BareGlenbard West
Fin.Zachary StahlFenwick
Fin.Leeana SkubyShepard
Fin.Sean McHaleGlenbard West
Fin.Brianna WillisEisenhower

Click here to return to the main DGN Mixer Invitational page

Humorous Duet Acting

PlaceCompetitor(s)Team
1Jackson Dockery and Presleigh RennerHinsdale Central
2Andy Rich and Clare MorriseySandburg
3David Donnick and Itzel Villegas Shepard
4Erika Mertz and Nick GiammancoHinsdale Central
5Delaney Gagliano and Tanner RyanDowners Grove North
6Bobby Allen and Joey WhiteHuntley

Click here to return to the main DGN Mixer Invitational page

Humorous Interpretation

PlaceCompetitor(s)Team
1Jordan MooreHuntley
2Brett CohenDowners Grove South
3Nick MartinezShepard
4Lena SmithEisenhower
5Natalie BrownElk Grove
6Deiarah WrightSouthland College Prep

Click here to return to the main DGN Mixer Invitational page

Impromptu Speaking

PlaceCompetitor(s)Team
1Tori WuNaperville Central
2Parth PatelHuntley
3Louisa CollazoHuntley
4Akire HawkinsEisenhower
5Moyo AbionaSandburg
6Leeana SkubyShepard
Fin.Molly ForouhiDowners Grove North
Fin.Julia CoulliardDowners Grove South
Fin.Ethan EllisGlenbard West
Fin.Alejandra AcostaEisenhower

Click here to return to the main DGN Mixer Invitational page

Informative Speaking

PlaceCompetitor(s)Team
1Trupti PotdukheDowners Grove South
2Dan BrophyDowners Grove North
2Emma McDonnellDowners Grove North
2Lexie ZiolkowskiHuntley
5Melissa FuentesLyons
6Alejandra AcostaEisenhower
Fin.Riley McDermottShepard
Fin.Mike Reddy Shepard

Click here to return to the main DGN Mixer Invitational page

Oratorical Declamation

PlaceCompetitor(s)Team
1Janessa ColquittSouthland College Prep
2Malachi HurndonThornton
3Riley McDermottShepard
4Neha BastiHinsdale Central
5Kris ReedShepard
6Katie KarpGlenbard West

Click here to return to the main DGN Mixer Invitational page

Original Comedy

PlaceCompetitor(s)Team
1Nick LoquercioShepard
2Reese RichardsonDowners Grove South
3Jarron WilliamsThornridge
4Jordan MooreHuntley
5Lena SmithEisenhower
6Andrea KrolikowskiShepard
Fin.Stephanie CarlinOak Park-River Forest
Fin.Naveen NateshNaperville Central

Click here to return to the main DGN Mixer Invitational page

Original Oratory

PlaceCompetitor(s)Team
1Maya NakamuraHomewood-Flossmoor
2Dania HarrisBolingbrook
3Rene HaskinsEisenhower
4Alison ElzingaShepard
5Subha SivakumarHinsdale Central
6Paige HarkabusShepard
Fin.Isabella RuggieroDowners Grove North

Click here to return to the main DGN Mixer Invitational page

Poetry Reading

PlaceCompetitor(s)Team
1Erik ThomasSouthland College Prep
2Elise CismesiaDowners Grove North
3Sydney BullockShepard
4Luci WhitingWheaton North
5Kimberly KingThornton
6Peter SzpytekDowners Grove South
Fin.Alice BernardYork
Fin.Moira KellySandburg

Click here to return to the main DGN Mixer Invitational page

Prose Reading

PlaceCompetitor(s)Team
1Jada ScottShepard
2Monique TorresSandburg
3Elaina DagueHomewood-Flossmoor
4Albert TracySandburg
5Delaney GaglianoDowners Grove North
5Kathryn RiopelElk Grove
5Taylor SaloGlenbard West
Fin.Katie RiekYork

Click here to return to the main DGN Mixer Invitational page

Radio Speaking

PlaceCompetitor(s)Team
1Divya SurabhiHinsdale Central
2Mike Reddy Shepard
3Leah WankWheaton North
4Jessica LeyDowners Grove South
5Hannah ThompsonDowners Grove North
6Janelle FinchNeuqua Valley

Click here to return to the main DGN Mixer Invitational page

Special Occasion Speaking

PlaceCompetitor(s)Team
1Emily RubinoHuntley
2Emily DahowskiDowners Grove South
3Steven VogelLyons
4Kimmy RinckShepard
5Andy OsterlingDowners Grove North
6Autumn GriffinEisenhower
Fin.Joey WhiteHuntley
Fin.Lizzie FloodWheaton North
Fin.Maddie FaganDowners Grove North
Fin.Elena CannovaWheaton North

Click here to return to the main DGN Mixer Invitational page

SpeechWire Tournament Services - Copyright 2004-2019 Ben Stewart. All Rights Reserved. Terms of use - Privacy and Security Policy