Home     LIVE!     Features     Order     Calendar     Results     Your account     Manager login         

Noblesville November Fest - Event results

Click here to return to the main Noblesville November Fest page

Broadcasting

PlaceCompetitor(s)Team
1Pete FreemanNoblesville
2Maddie McFaddenNoblesville
3Hunter FoistColumbus East High School
4Baxter McCormickFishers
5Braidon MartocciaColumbus East High School

Click here to return to the main Noblesville November Fest page

Discussion

PlaceCompetitor(s)Team
1Tristen Mejias-ThompsonFishers
2David KaylorNoblesville
3Bryan DeFoeHamilton Heights
4Rachel GibbonsNoblesville
5Victoria Houghtalen Noblesville

Click here to return to the main Noblesville November Fest page

Dramatic Interpretation

PlaceCompetitor(s)Team
1Kat GillisConnersville
2Elias AtkinsonConnersville
3Kristen PimleyNoblesville
4Brookelynne SchnurpelHamilton Heights
5Autumn AultSouth Side

Click here to return to the main Noblesville November Fest page

Duo Interpretation (Memorized)

PlaceCompetitor(s)Team
1Katie Tran and Lexie LerchCarroll
2Maria Makeever and Pradnya KokitkarFishers
3Casey Donnovan and Fyori KidaneFishers
4Angie Hubert and Sabrina ChildersHamilton Heights
5Breanna Gahagan and Kelly WeaverNoblesville

Click here to return to the main Noblesville November Fest page

Duo Interpretation (Scripted)

PlaceCompetitor(s)Team
1Alicia Hamaker and Cole HendricksNoblesville
2Hannah Eppley and Tori DenahmHamilton Heights
3Kerri Bowman and Zin NaingSouth Side
4Pete Freeman and Sara HighersNoblesville

Click here to return to the main Noblesville November Fest page

Humorous Interpretation

PlaceCompetitor(s)Team
1Casey DonnovanFishers
2Ashley RaderConnersville
3Sara HighersNoblesville
4Kira SingerColumbus East High School
5Anna WhiteFHS (Fishers)

Click here to return to the main Noblesville November Fest page

Impromptu Speaking

PlaceCompetitor(s)Team
1Chase ElliottNoblesville
2John MarvelConnersville
3Brian SchnoorNoblesville
4Ismael AldaveSouth Side
6Sam JohnsonBurris Laboratory School

Click here to return to the main Noblesville November Fest page

International Extemporaneous Speaking

PlaceCompetitor(s)Team
1Alanna HeathSouthport
2Nate HafleyFishers
3Naveen MenonColumbus East High School
4Gracie WebbColumbus East High School
5Irving De La VegaSouthport

Click here to return to the main Noblesville November Fest page

Oratorical Declamation

PlaceCompetitor(s)Team
1Hannah EliFishers
2Colin KrummelFishers
3Chris HahnColumbus East High School
4Daniel ActonColumbus East High School
5Mary GlownerCathedral

Click here to return to the main Noblesville November Fest page

Original Oratory

PlaceCompetitor(s)Team
1Teressa HeckmanCathedral
2Priya MirmiraPark Tudor Speech
3Sam PrattFishers
4Nathan GrayCathedral
5Mary O'LearyCathedral

Click here to return to the main Noblesville November Fest page

Original Performance

PlaceCompetitor(s)Team
1Julie ConradFishers
2Kailey ClarkFishers
3Lydia UptonSouthport
4Christian HartselleFishers
5Kait BailerSouth Side

Click here to return to the main Noblesville November Fest page

Poetry Reading

PlaceCompetitor(s)Team
1Maya PattersonFishers
2Elera JenningsConnersville
3L J MartinCathedral
4Umaymah MohammadHamilton Southeastern
5Jasmin SteppeFishers
6Felicia NicholsonConnersville

Click here to return to the main Noblesville November Fest page

Prose Reading

PlaceCompetitor(s)Team
1Kaylis DyerHamilton Southeastern
2Sabrina ChildersHamilton Heights
3Elera JenningsConnersville
4Sam PrattFishers
5Baxter McCormickFHS (Fishers)

Click here to return to the main Noblesville November Fest page

United States Extemporaneous Speaking

PlaceCompetitor(s)Team
1Riley GonyaBurris Laboratory School
2Mitchel LewisSouthport
3Jacob HoffmanFishers
4Adam HarveyAnderson
5Rachel JonesConnersville

Click here to return to the main Noblesville November Fest page

SpeechWire Tournament Services - Copyright 2004-2020 Ben Stewart. All Rights Reserved. Terms of use - Privacy and Security Policy