Home     LIVE!     Features     Order     Calendar     Results     Your account     Manager login         

Elimination round roster

OHSSL State Final
Dramatic Interpretation

Quarterfinal round

Note: This is only a speech speaking order or a list of congress or debate qualifiers, and these are not results.

PosCompetitor(s)Team
Section 1
1Lauren Fowkes
The Goat or Who Is Sylvia
Stow
2Melanie Ward
Second Lady, Three Plays for Women
Oakwood
3Malissa Lynn
Sophie's Choice
Austintown-Fitch
4Sarah Brazier
Second Lady
Wadsworth
5Jordan Casteel
Death Be Not Proud
Perry
6Chelsea Hagan
Surviving Intimate Terrorism
Jackson H.S.

Entries whose names were not entered in the tournament tab room will not be posted online.

PosCompetitor(s)Team
Section 2
1TARIS INMAN
Zooman and the Sign
DUPLICATE OLD Timken
2Niki Dhami
Incendiary
Howland
3EMMA SEMPEK
MULTIPLE PERSONALITY MURDER
Jackson-Milton
4Greg Hammons
Bums
Princeton
5Justin Woody
Fences
Perry
6Kathy Zhang
Memories of Geisha
Solon

Entries whose names were not entered in the tournament tab room will not be posted online.

PosCompetitor(s)Team
Section 3
1Rachel Ragheb
Detour
Howland
2Keith Foster
The Young Man from Atlanta
Stow
3Mark Warchol
So I Killed a Few People
Cardinal-Mooney
4Morgan Williams
Swimming with Maya
Wauseon
5Mandie Spangler
My Mother's Touch
Napoleon
6Olivia DeClark
Spoonface Steinberg
Notre Dame Academy

Entries whose names were not entered in the tournament tab room will not be posted online.

PosCompetitor(s)Team
Section 4
1Cristen Manion
I'll Scream Later
Youngstown Christian School
2William Tipton
Slow Dance on the Killing Ground
Howland
3Courtney Tipton
The Belle of Amherst
Sylvania Northview
4Indra Andershak
The Theif of Tears from Three Viewings
Notre Dame Academy
5Kayla Villegas
9 Parts of Desire
Wooster
6Jessica McCallum
Living Dead Girl
Perry

Entries whose names were not entered in the tournament tab room will not be posted online.

SpeechWire Tournament Services - Copyright 2004-2017 Ben Stewart. All Rights Reserved.