Home     LIVE!     Features     Order     Calendar     Results     Your account     Manager login         

Elimination round roster

IHSFA State Speech Final (2012)
Poetry Reading

Semifinal round

Note: This is only a speech speaking order or a list of congress or debate qualifiers, and these are not results.

PosCompetitor(s)Team
Section 1
1Marah Leonfils
Pushing Through
North Central
2Sunny Atwal
The Cultural Sellout
Ben Davis Speech
3Bradi Heaberlin
The American Dream
Burris Laboratory School
4Ashton Morrow
Bus Girl
Plymouth
5Tatiana Padilla
I too Am America!
Munster High School
6Myranda Kelly
Survival Songs
Southport

Entries whose names were not entered in the tournament tab room will not be posted online.

PosCompetitor(s)Team
Section 2
1Samantha Young
Religion, A collection of Poems
Burris Laboratory School
2Sarah Panfil
The Light
North Central
3TAYLOR TADLOCK
Date Me, Dammit!
Culver Academies
4Staja Jones
Exploring America's Ghettocracy
Ben Davis Speech
5Tyler Ricketts
For the Socially Awkward
FJ Reitz
6Colleen Kifer
Pretty
Munster High School

Entries whose names were not entered in the tournament tab room will not be posted online.

PosCompetitor(s)Team
Section 3
1Michael Wadas
Through Thick and Thin
Munster High School
2Marah Leonfils
Pushing Through
North Central
3Jacob Rura
Time
Fishers
4Ashton Morrow
Bus Girl
Plymouth
5Sunny Atwal
The Cultural Sellout
Ben Davis Speech
6Myranda Kelly
Survival Songs
Southport

Entries whose names were not entered in the tournament tab room will not be posted online.

PosCompetitor(s)Team
Section 4
1Nia Waterhouse
Metamorphosis of A Love
North Central
2Jason Pickell
Who Put the Emotional...
Plymouth
3Gabby Wells
Four Walls
Culver Academies
4Tatiana Padilla
I too Am America!
Munster High School
5Alaina Page
Third Wave Feminism
Ben Davis Speech
6Bradi Heaberlin
The American Dream
Burris Laboratory School

Entries whose names were not entered in the tournament tab room will not be posted online.

PosCompetitor(s)Team
Section 5
1Colleen Kifer
Pretty
Munster High School
2Samantha Young
Religion, A collection of Poems
Burris Laboratory School
3Staja Jones
Exploring America's Ghettocracy
Ben Davis Speech
4Nia Waterhouse
Metamorphosis of A Love
North Central
5Gabby Wells
Four Walls
Culver Academies
6Jason Pickell
Who Put the Emotional...
Plymouth

Entries whose names were not entered in the tournament tab room will not be posted online.

PosCompetitor(s)Team
Section 6
1TAYLOR TADLOCK
Date Me, Dammit!
Culver Academies
2Alaina Page
Third Wave Feminism
Ben Davis Speech
3Michael Wadas
Through Thick and Thin
Munster High School
4Sarah Panfil
The Light
North Central
5Jacob Rura
Time
Fishers
6Tyler Ricketts
For the Socially Awkward
FJ Reitz

Entries whose names were not entered in the tournament tab room will not be posted online.

SpeechWire Tournament Services - Copyright 2004-2017 Ben Stewart. All Rights Reserved.