Home     LIVE!     Features     Order     Calendar     Results     Your account     Manager login         

Elimination round roster

IHSFA State Speech Final (2012)
Humorous Interpretation

Semifinal round

Note: This is only a speech speaking order or a list of congress or debate qualifiers, and these are not results.

PosCompetitor(s)Team
Section 1
1yusuf Agunbiade
Mr. Funny Pants
Ben Davis Speech
2Caroline Koenig
RADIO T.B.S.
Valparaiso Speech
3Dustin Meeks
Rupenzel uncut
Fishers
4Luke Jackson
The 17th Annual Malcolm X Jefferson Elementary School Talent Show
Logansport
5Andrew Hogan
Jimmy the Antichrist
Chesterton
6Kate Peters
Which Witch?
Plymouth

Entries whose names were not entered in the tournament tab room will not be posted online.

PosCompetitor(s)Team
Section 2
1Nick Siano
Oedi
Munster High School
2Courtney Byrd
Miss Nelson is Missing
Concord
3Dustin Meeks
Rupenzel uncut
Fishers
4Shelby Pratt
Franny K. Stein
Plymouth
5yusuf Agunbiade
Mr. Funny Pants
Ben Davis Speech
6Kaylee Oates
Sealed for Freshness
Chesterton

Entries whose names were not entered in the tournament tab room will not be posted online.

PosCompetitor(s)Team
Section 3
1Kate Peters
Which Witch?
Plymouth
2Joshua Nelson
Livin' Fat
Northrop
3Todd Newton
Jimmy The Anti-Christ
Culver Academies
4Caroline Koenig
RADIO T.B.S.
Valparaiso Speech
5Lincoln Clauss
The bloody attack of the evil demonic giraffe puppet
Fishers
6Isaac Beauchamp
Zen and the Art of Landscaping
Warren Central

Entries whose names were not entered in the tournament tab room will not be posted online.

PosCompetitor(s)Team
Section 4
1Natalie Vick
As the Beaver
Munster High School
2Chase Coy
The Greek Mythology Olympiaganza
Evansville Central
3Luke Jackson
The 17th Annual Malcolm X Jefferson Elementary School Talent Show
Logansport
4Andrew Hogan
Jimmy the Antichrist
Chesterton
5Anthony Lynch
Snow . . . Sorta White
Frankfort
6Tess Galbiati
RAPUNZEL
Valparaiso Speech

Entries whose names were not entered in the tournament tab room will not be posted online.

PosCompetitor(s)Team
Section 5
1Anthony Lynch
Snow . . . Sorta White
Frankfort
2Shelby Pratt
Franny K. Stein
Plymouth
3Lincoln Clauss
The bloody attack of the evil demonic giraffe puppet
Fishers
4Kaylee Oates
Sealed for Freshness
Chesterton
5Tess Galbiati
RAPUNZEL
Valparaiso Speech
6Natalie Vick
As the Beaver
Munster High School

Entries whose names were not entered in the tournament tab room will not be posted online.

PosCompetitor(s)Team
Section 6
1Chase Coy
The Greek Mythology Olympiaganza
Evansville Central
2Courtney Byrd
Miss Nelson is Missing
Concord
3Isaac Beauchamp
Zen and the Art of Landscaping
Warren Central
4Nick Siano
Oedi
Munster High School
5Joshua Nelson
Livin' Fat
Northrop
6Todd Newton
Jimmy The Anti-Christ
Culver Academies

Entries whose names were not entered in the tournament tab room will not be posted online.

SpeechWire Tournament Services - Copyright 2004-2017 Ben Stewart. All Rights Reserved.