Home     LIVE!     Features     Order     Calendar     Results     Your account     Manager login         

Elimination round roster

IHSFA State Speech Final (2012)
Duo Interpretation (Memorized)

Semifinal round

Note: This is only a speech speaking order or a list of congress or debate qualifiers, and these are not results.

PosCompetitor(s)Team
Section 1
1Lincoln Clauss and Sami White
Do Patten Leather Shoes Really Reflect Up
Fishers
2Quintin Hacker and Ricky Webb
The Devil in Sherman Marsh
North Central
3Kaylee Oates and Sharon Coleman
Lost in Yonkers
Chesterton
4Bess Fary and Megan Miller
Vengeance
Munster High School
5Jason Pickell and Kyle Barry
After Ever After
Plymouth
6Adam Duell and Andrew Rea
The Book of Mormon
Warren Central

Entries whose names were not entered in the tournament tab room will not be posted online.

PosCompetitor(s)Team
Section 2
1Colin Krummel and Sean Klinger
Friar Lawrence
Fishers
2Quintin Hacker and Ricky Webb
The Devil in Sherman Marsh
North Central
3Adam Duell and Andrew Rea
The Book of Mormon
Warren Central
4Frank Bonner and Luke Brahm
The Bomb-itty of Errors
Ben Davis Speech
5Eric Galante and Simon Abu-Aita
The Write Stuff
Munster High School
6Jason Pickell and Kyle Barry
After Ever After
Plymouth

Entries whose names were not entered in the tournament tab room will not be posted online.

PosCompetitor(s)Team
Section 3
1Leah Burger and Sam Vaught
The big bang
Crawfordsville
2Bess Fary and Megan Miller
Vengeance
Munster High School
3Caleb Curtis and Megan Speith
Love's Reckless Rash
Northrop
4Hadley Todoran and Helen Li
Bad Auditions by Bad Actors
Canterbury
5Rebecca Brumbaugh and Shelby Pratt
The Witches
Plymouth
6Cameron Mullin and Laura Remeika
Little Shop of Horrors
North Central

Entries whose names were not entered in the tournament tab room will not be posted online.

PosCompetitor(s)Team
Section 4
1Michael Whiteside and Staja Jones
Hoodoo Love
Ben Davis Speech
2Cameron Gamble and Layke Fowler
History of Television Condensed
Lafayette Jefferson
3Josh Shalen and Nick Siano
The Book of Mormon
Munster High School
4Kaylee Oates and Sharon Coleman
Lost in Yonkers
Chesterton
5Lincoln Clauss and Sami White
Do Patten Leather Shoes Really Reflect Up
Fishers
6Emily McMath and Mike Blomquist
Anna and August
North Central

Entries whose names were not entered in the tournament tab room will not be posted online.

PosCompetitor(s)Team
Section 5
1Frank Bonner and Luke Brahm
The Bomb-itty of Errors
Ben Davis Speech
2Rebecca Brumbaugh and Shelby Pratt
The Witches
Plymouth
3Eric Galante and Simon Abu-Aita
The Write Stuff
Munster High School
4Emily McMath and Mike Blomquist
Anna and August
North Central
5Caleb Curtis and Megan Speith
Love's Reckless Rash
Northrop
6Leah Burger and Sam Vaught
The big bang
Crawfordsville

Entries whose names were not entered in the tournament tab room will not be posted online.

PosCompetitor(s)Team
Section 6
1Cameron Gamble and Layke Fowler
History of Television Condensed
Lafayette Jefferson
2Josh Shalen and Nick Siano
The Book of Mormon
Munster High School
3Hadley Todoran and Helen Li
Bad Auditions by Bad Actors
Canterbury
4Cameron Mullin and Laura Remeika
Little Shop of Horrors
North Central
5Colin Krummel and Sean Klinger
Friar Lawrence
Fishers
6Michael Whiteside and Staja Jones
Hoodoo Love
Ben Davis Speech

Entries whose names were not entered in the tournament tab room will not be posted online.

SpeechWire Tournament Services - Copyright 2004-2017 Ben Stewart. All Rights Reserved.