Home     LIVE!     Features     Order     Calendar     Results     Your account     Manager login         

Miami-Dade AST #1 - Event results

Click here to return to the main Miami-Dade AST #1 page

Big Questions Debate (Individual)

PlaceCompetitor(s)Team
1Tatiana MerilusNorth Miami Senior High
2Frank RiveroMiami Arts Studio 6-12 @ Zelda Glazer

Click here to return to the main Miami-Dade AST #1 page

Declamation

PlaceCompetitor(s)Team
1Taylor PerezMiami Arts Studio 6-12 @ Zelda Glazer

Click here to return to the main Miami-Dade AST #1 page

Dramatic Performance

PlaceCompetitor(s)Team
1Sophia MedinaMiami Coral Park Senior
2Luis FabbianiDowntown Doral Charter Upper School
3Thalia PerezMiami Arts Studio 6-12 @ Zelda Glazer

Click here to return to the main Miami-Dade AST #1 page

Duo Interpretation

PlaceCompetitor(s)Team
1Julia Guerra and Melissa RodriguezMiami Arts Studio 6-12 @ Zelda Glazer
1Lexis Rodoli and Priska DebreusNorth Miami Senior High
3Nina Tejera and Sofia RodriguezMiami Arts Studio 6-12 @ Zelda Glazer
3Briana Tamayo and Lorett MccoyNorth Miami Senior High

Click here to return to the main Miami-Dade AST #1 page

Extemporaneous Speaking

PlaceCompetitor(s)Team
1Ed LamazaresChristopher Columbus High School
1Sophie CukierkornMiami Beach Senior High
1David LesterMiami Beach Senior High
1Wilbert ArroyoMiami Springs

Click here to return to the main Miami-Dade AST #1 page

Lincoln Douglas Debate

PlaceCompetitor(s)Team
1Alan MunschyChristopher Columbus High School
2Nicholas GonzalezChristopher Columbus High School
3Adrian AlfonsoChristopher Columbus High School
4Brianna MorejonBulldogs
5Emmanuel CartelleChristopher Columbus High School
5Lucas HurleyChristopher Columbus High School

Click here to return to the main Miami-Dade AST #1 page

Original Oratory

PlaceCompetitor(s)Team
1Anayre MartinezMiami Arts Studio 6-12 @ Zelda Glazer
1Jaade Petit-MaitreNorth Miami Senior High
3Dorcas AurilinNorth Miami Senior High
3Rose ClermontNorth Miami Senior High
5Maria DeebMiami Arts Studio 6-12 @ Zelda Glazer
6Alexander CastroMiami Arts Studio 6-12 @ Zelda Glazer
6Trhisten LamNorth Miami Senior High

Click here to return to the main Miami-Dade AST #1 page

Program Oral Interpretation

PlaceCompetitor(s)Team
1Sherrine Fils-AimeNorth Miami Senior High

Click here to return to the main Miami-Dade AST #1 page

Public Forum Debate

PlaceCompetitor(s)Team
1Cherline Delva and Neyah LeveilleNorth Miami Senior High
2Ana Chamorro and Annabella DiazBulldogs
3Dairyn Diaz and Marcos GonzalezBulldogs
4Matthew Monroy and Zakk Gilley Christopher Columbus High School
5Andres Cornide and Oliver CallavaChristopher Columbus High School
5Brandon Gustafson and Don DarcangeloChristopher Columbus High School
5Sabrina Chaviano and Sebastian GuzmanMiami Arts Studio 6-12 @ Zelda Glazer
5Gabriel Galan and Laura MassaroMiami Beach Senior High

Click here to return to the main Miami-Dade AST #1 page

Student Congress

PlaceCompetitor(s)Team
1Daniel QuesadaMiami Springs
2Fabio FabbianiDowntown Doral Charter Upper School
3Esmeralda DavilaMiami Coral Park Senior
4Alessandra AlfonsoMiami Beach Senior High
5Nalani YuleeMiami Beach Senior High
6Adrian GrinerChristopher Columbus High School

Click here to return to the main Miami-Dade AST #1 page

SpeechWire Tournament Services - Copyright 2004-2019 Ben Stewart. All Rights Reserved. Terms of use - Privacy and Security Policy