Home     LIVE!     Features     Order     Calendar     Results     Your account     Manager login         

DC Invite - Event results

Click here to return to the main DC Invite page

Varsity Duet Acting

PlaceCompetitor(s)Team
1Meghan McCracken and Mikayla MillerBattle Creek
2Adam Kester and Kiley AndersonNorfolk Senior H.S.
3Abby Mousel and Stephanie WrightBoone Central
4Sam Bunyard and Sophia ChavanuYork
5Ian Cullen and Tress NelsonNorfolk Senior H.S.
6Madison Mahoney and Slayde BittnerColumbus Lakeview
Fin.Brayden Rocha and Cassandra MacholanSchuyler Community High School

Click here to return to the main DC Invite page

Varsity Entertainment Speaking

PlaceCompetitor(s)Team
1Sophia MontemaranoGretna High School
2Kael JakubAquinas Catholic
3Riley HerringAshland-Greenwood
4Josh VarnerWahoo-Bishop Neumann
5Staria MartinNorfolk Senior H.S.
6Katie ReisenAshland-Greenwood

Click here to return to the main DC Invite page

Varsity Extemporaneous Speaking

PlaceCompetitor(s)Team
1Jaela Hardin Gering High School
2Milo Newman Gering High School
3Abbey PartenFillmore Central
4Patrick HerchenbachColumbus Scotus
5Scott WrightBoone Central
6Kylee McLeanBattle Creek

Click here to return to the main DC Invite page

Varsity Informative Speaking

PlaceCompetitor(s)Team
1Kylie FreudenburgNorfolk Senior H.S.
2Wynn CannonOsceola
3Emily DaltonAquinas Catholic
4Mary NewmanGering High School
5Wynter PierceNorfolk Senior H.S.
6Brynn HamerBattle Creek

Click here to return to the main DC Invite page

Varsity Oral Interpretation of Drama

PlaceCompetitor(s)Team
1Alex Saathoff, Elliot Dallmann, Laura Eckhart, Riley Nigh and Sophia ChavanuYork
2Isaiah Henderson, Kennie McFarland , Madi Walker , Mark Karpf and Quinton JanacekGering High School
3Britney Kouma, Halla Paschold, Jessica Kouma, Lacy Williams and Maddingly SplittgerberColumbus Lakeview
4Jasmyne McDonald, Kaidence Morlan and Katie BeltDavid City

Click here to return to the main DC Invite page

Varsity Oral Interpretation of Humorous Prose

PlaceCompetitor(s)Team
1Shawn BrydeNorfolk Senior H.S.
2Rachael BinstockWahoo-Bishop Neumann
3Peyton BanksLouisville
4Cole BevinsGering High School
5Faith PolivanovGretna High School
6Emily CunninghamColumbus Lakeview

Click here to return to the main DC Invite page

Varsity Oral Interpretation of Poetry

PlaceCompetitor(s)Team
1Drew Baldridge York
2Maya CouchDavid City
3Andrea SaxerYork
4Ruthie IsaacsonGretna High School
5Emily Biel York
6Hayden SchawangAquinas Catholic

Click here to return to the main DC Invite page

Varsity Oral Interpretation of Serious Prose

PlaceCompetitor(s)Team
1Elias DallmannYork
2Caroline FriendDouglas County West
3Payton LongGretna High School
4Chloe IrwinGretna High School
5Hayden SchawangAquinas Catholic
6Amanda AertsEast Butler

Click here to return to the main DC Invite page

Varsity Persuasive Speaking

PlaceCompetitor(s)Team
1Tori StoldorfFillmore Central
2Tristen MenichettiGretna High School
3Meagan HayLouisville
4Kiley AndersonNorfolk Senior H.S.
5Sasha ChekulaievaAshland-Greenwood
6Kelsi WoodardNorfolk Senior H.S.

Click here to return to the main DC Invite page

SpeechWire Tournament Services - Copyright 2004-2019 Ben Stewart. All Rights Reserved. Terms of use - Privacy and Security Policy
Of course I still love you!