Home     LIVE!     Features     Order     Calendar     Results     Your account     Manager login         

Pre-Postseason Tournament Tournament - Event results

Click here to return to the main Pre-Postseason Tournament Tournament page

Dramatic Duet Acting

PlaceCompetitor(s)Team
1Kenzie Alberts and Kylie PickeringNeuqua Valley
2Olivia Mettille and Teagan SandvickMorris
3Danielle Buendicho and Robyn HaddadMetea Valley
4Molly Gustafson and Nicholas RussellMorris
5Eddie Davis and Morgan CariosciaMetea Valley
6Juliana Crooks and Megan HarmonDowners Grove South
Fin.Emilee Butler and Winter StiubblefieldMetea Valley

Click here to return to the main Pre-Postseason Tournament Tournament page

Dramatic Interpretation

PlaceCompetitor(s)Team
1Tyler MroczekMorris
2Parama GhatakMetea Valley
3Olivia StablerGlenwood
4Mia LatigoNaperville North
5Hewane MelkieDowners Grove South
6Shikara PatelMetea Valley

Click here to return to the main Pre-Postseason Tournament Tournament page

Extemporaneous Speaking

PlaceCompetitor(s)Team
1Brian ZhengNaperville North
2Arya NalluriNeuqua Valley
3Megan RajanNeuqua Valley
4James GolenYork
5Kate LiNaperville Central
6Alex HeinzWheaton North

Click here to return to the main Pre-Postseason Tournament Tournament page

Humorous Duet Acting

PlaceCompetitor(s)Team
1Ayden Reed and Sara JordanMetea Valley
2Elaine Sun and Sakshi RaneNeuqua Valley
3Genevieve Dufresne and Jacob CasellaDowners Grove South
4Jillian Caforio and Sebastian RohnYork
5Alexander Duffy and Kristin SerenaMorris
6Emma Knudson and Kenzie PuckettMorris

Click here to return to the main Pre-Postseason Tournament Tournament page

Humorous Interpretation

PlaceCompetitor(s)Team
1Dhrtvan ShermanMetea Valley
2David HansenYork
3Max CorsoNeuqua Valley
4Bhargavi SriramMetea Valley
5Nicholas RussellMorris
6Michaela HornWheaton North

Click here to return to the main Pre-Postseason Tournament Tournament page

Impromptu Speaking

PlaceCompetitor(s)Team
1Brian ZhengNaperville North
2Vasu MacherlaNeuqua Valley
3Jayson ZornMorris
4Joe BrownYork
5Vladimir HudsonMetea Valley
6Deven ReaWheaton North
Fin.Sarina TajuddinNeuqua Valley
Fin.Avyay SurampalliMetea Valley
Fin.Anushka KaturiNeuqua Valley

Click here to return to the main Pre-Postseason Tournament Tournament page

Informative Speaking

PlaceCompetitor(s)Team
1Shoshanna PerchanokNaperville Central
2Joe BrownYork
3Megan WuNeuqua Valley
4Jayson ZornMorris
5Maggie ToepferGlenwood
6Aman ShahMetea Valley
Fin.Emma TeoMetea Valley
Fin.Paul SzmandaDowners Grove South
Fin.Astha SinghMetea Valley
Fin.Steven DaiNeuqua Valley

Click here to return to the main Pre-Postseason Tournament Tournament page

Oratorical Declamation

PlaceCompetitor(s)Team
1Amartya DaveMetea Valley
2Chloe MarksWheaton North
3Kate CaforioYork
4Apurva ChaturvediNeuqua Valley
5Sarah BarberDowners Grove South
6Alyssa MuellerGlenwood
6Anna ShuraNeuqua Valley
6Renee MaggardWillowbrook
Fin.Anna AraujoYork
Fin.Pradyumna ChintalapalliMetea Valley

Click here to return to the main Pre-Postseason Tournament Tournament page

Original Comedy

PlaceCompetitor(s)Team
1Dhrtvan ShermanMetea Valley
2Daniel DravetWheaton North
3David HansenYork
4Mathew RuskyDowners Grove South
5Alexander DuffyMorris
6Ijeoma IgbonnaMetea Valley
Fin.Prakash TataNeuqua Valley
Fin.Sathya MachireddyMetea Valley

Click here to return to the main Pre-Postseason Tournament Tournament page

Original Oratory

PlaceCompetitor(s)Team
1Maggie DudleyMorris
2Megan WuNeuqua Valley
3Chloe MaghinangWheaton North
4Zoe BoydDowners Grove South
5Anna AraujoYork
6Anna BroadbooksGlenwood

Click here to return to the main Pre-Postseason Tournament Tournament page

Poetry Reading

PlaceCompetitor(s)Team
1Elizabeth BassettGlenbard West
2Alyssa MuellerGlenwood
3Arneet GurtattaNeuqua Valley
4Anna CollinsYork
5Vivian YuanMetea Valley
6Aryanna AminMetea Valley
Fin.Molly FisherMorris
Fin.Sadiya KheraniWheaton North

Click here to return to the main Pre-Postseason Tournament Tournament page

Prose Reading

PlaceCompetitor(s)Team
1Neel PaiNeuqua Valley
2Tyler MroczekMorris
3Nicholas WalkerMetea Valley
4Maggie ShaughnesseyMetea Valley
5Jake ClementsNaperville Central
6Erin LeeYork
Fin.Eirene StavropoulosNeuqua Valley

Click here to return to the main Pre-Postseason Tournament Tournament page

Radio Speaking

PlaceCompetitor(s)Team
1Burke BryanMetea Valley
2Apurva ChaturvediNeuqua Valley
3Zoe BoydDowners Grove South
4Maggie DudleyMorris
5Paul SzmandaDowners Grove South
6Mary KimWheaton North
Fin.Chloe MaghinangWheaton North

Click here to return to the main Pre-Postseason Tournament Tournament page

Special Occasion Speaking

PlaceCompetitor(s)Team
1Neel PaiNeuqua Valley
2Owen Espinosa York
3Esther PhippsWheaton North
4Athena TryGlenwood
5Jaime GleasonYork
6Mahek MaharajMetea Valley
Fin.Shanise BufordPlainfield North
Fin.Rishi ChiratanagandlaNeuqua Valley
Fin.Kristin SerenaMorris

Click here to return to the main Pre-Postseason Tournament Tournament page

SpeechWire Tournament Services - Copyright 2004-2019 Ben Stewart. All Rights Reserved. Terms of use - Privacy and Security Policy
Of course I still love you!