Home     LIVE!     Features     Order     Calendar     Results     Your account     Manager login         

Rock River Forensics Warm Up - Event results

Click here to return to the main Rock River Forensics Warm Up page

Demonstration Speaking

PlaceCompetitor(s)Team
1Devika KamathJames Madison Memorial High School
2Simone WalkerSun Prairie
3Grace GierachPius XI Catholic High School
4Jacob LargetJames Madison Memorial High School
5Nichollette VolleLodi High School

Click here to return to the main Rock River Forensics Warm Up page

Duo Interpretation

PlaceCompetitor(s)Team
1Celeste Bayer and Lauryn JacobsWatertown High School
2Aristotle Awes and Malcolm BuischJames Madison Memorial High School
3Amanda Backhaus and Amanda RehbergerLuther Preparatory School
4Amulya Suresh and Callum WhiteJames Madison Memorial High School
5Abigail Fleischmann and Erin O'NeilDivine Savior Holy Angels High School
6Brian Frank and Johnathan FrankWatertown High School

Click here to return to the main Rock River Forensics Warm Up page

Extemporaneous Speaking

PlaceCompetitor(s)Team
1Genevieve RedstenMadison West
2Isaac HoeschenPius XI Catholic High School
3Teddy ScheckelMadison West
4James MulloolyPius XI Catholic High School
5Evanka AnnyapuJames Madison Memorial High School
6Noah FehrMadison West
Fin.Langston NasholdMadison West

Click here to return to the main Rock River Forensics Warm Up page

Farrago

PlaceCompetitor(s)Team
1Jaelyn PotvinSun Prairie
2Kiran AroraJames Madison Memorial High School
3Malcolm BuischJames Madison Memorial High School
4Jonathan ContrerasMarquette University High School
5Callum WhiteJames Madison Memorial High School
6Amelie BoissonnasSun Prairie

Click here to return to the main Rock River Forensics Warm Up page

Group Interpretation

PlaceCompetitor(s)Team
1Bella Gonzales and Celena WirthPius XI Catholic High School
2Audrey Accardo, Erica Reiners and Kiran AroraJames Madison Memorial High School
3Michaela Haak and Natalie RodgersSun Prairie
4Genevieve Martinez and Maia Ramirez CortenMadison West
5Alya-Rae Hebl and Jaclene HansonSun Prairie
6Kenzie Seeber and Tyler VauhgnJohnson Creek High School

Click here to return to the main Rock River Forensics Warm Up page

Impromptu Speaking

PlaceCompetitor(s)Team
1Katherine WalshMadison West
2Teddy ScheckelMadison West
3Katia WanishMadison West
4Dagan FishbainMadison West
5Henry WellingtonJames Madison Memorial High School
6Erica ReinersJames Madison Memorial High School
Fin.Megan LangeOconomowoc High School Forensics

Click here to return to the main Rock River Forensics Warm Up page

Informative

PlaceCompetitor(s)Team
1Frances BartoluttiMadison West
2Evanka AnnyapuJames Madison Memorial High School
3Karly MathenaLuther Preparatory School
4Priya MatherJames Madison Memorial High School
5Sam GutierrezPius XI Catholic High School
6Allison GrummittLuther Preparatory School
Fin.Abhinav JamamanchiSun Prairie

Click here to return to the main Rock River Forensics Warm Up page

Moments in History

PlaceCompetitor(s)Team
1Chetan TeegalaSun Prairie
2Sophie BlumensteinJames Madison Memorial High School
3Rebekah CutforthJames Madison Memorial High School
4Kelly LuuJames Madison Memorial High School
5Meera ManoharanJames Madison Memorial High School
6Wen SiMadison West
Fin.Kate JakubowskiSun Prairie

Click here to return to the main Rock River Forensics Warm Up page

Oral Interpretation

PlaceCompetitor(s)Team
1Joey NunezMarquette University High School
2Morgan GatesSun Prairie
3Madison CarlsonSun Prairie
4Ryann ChandlerMadison West
5Kimberly MohrLuther Preparatory School
6Elyse AsmusWatertown High School

Click here to return to the main Rock River Forensics Warm Up page

Oratory

PlaceCompetitor(s)Team
1Isaac HoeschenPius XI Catholic High School
2Nathaniel BrauerLuther Preparatory School
3Grace CarpenterMadison West
4Megan LiJames Madison Memorial High School
5Katherine WalshMadison West
6Katie WoodwardJohnson Creek High School

Click here to return to the main Rock River Forensics Warm Up page

Play Acting

PlaceCompetitor(s)Team
1Brock MacDonald and Joel FaliskiJames Madison Memorial High School
2Jessica Liu and Molly BidwellJames Madison Memorial High School
3Lilly Lowndes and Tristan KlahnJames Madison Memorial High School
4Katie Buhman and Quinn BuhmanMadison West
5Ana Ruiz, Jillian DeGrandt, Michaela Suski and Quade BuskaWatertown High School

Click here to return to the main Rock River Forensics Warm Up page

Poetry

PlaceCompetitor(s)Team
1Taylor BrownSun Prairie
2Tessa DotyMadison West
3Kate SchleichKettle Moraine High School
4Lulu GuzmanMadison West
5Julia ZhouJames Madison Memorial High School
6Audrey AccardoJames Madison Memorial High School
Fin.Sarah RadantWatertown High School

Click here to return to the main Rock River Forensics Warm Up page

Prose

PlaceCompetitor(s)Team
1Sierra Anacker-SwantzSun Prairie
2Alexander CrossenSun Prairie
3Han Ying JiangMadison West
4Colin WalshMarquette University High School
5Josie AndersonMadison West
6Aaron O'SullivanMadison West

Click here to return to the main Rock River Forensics Warm Up page

Radio Speaking

PlaceCompetitor(s)Team
1Joel FaliskiJames Madison Memorial High School
2Tatum MattesSun Prairie
3Ashlyn NarmanSun Prairie
4Ross JohnsonMarquette University High School
5Brock MacDonaldJames Madison Memorial High School
6Emma BittnerMadison West
Fin.Ryan NolanPius XI Catholic High School
Fin.Robert StenzelWayland Academy

Click here to return to the main Rock River Forensics Warm Up page

Solo Humorous Acting

PlaceCompetitor(s)Team
1Lea HulseyJames Madison Memorial High School
2Lindy GirmanPius XI Catholic High School
3Josef RademacherMadison West
4Andrew BookerWayland Academy
5Aidan ConklinMadison West
6Leah MetzgerJames Madison Memorial High School

Click here to return to the main Rock River Forensics Warm Up page

Solo Serious Acting

PlaceCompetitor(s)Team
1Aristotle AwesJames Madison Memorial High School
2Aiwen DesaiMadison West
3Greta LargetJames Madison Memorial High School
4Miranda McCauleyPius XI Catholic High School
5Alexis FlatenSun Prairie
6Chloe RobbertLuther Preparatory School

Click here to return to the main Rock River Forensics Warm Up page

Special Occasion Speaking

PlaceCompetitor(s)Team
1Addie ZweifelJames Madison Memorial High School
2Greta LargetJames Madison Memorial High School
3Emily FloodSun Prairie
4Shea TopelMadison West
5Sarah MohammedWayland Academy
6Hannah DavisWayland Academy
Fin.Harish PrabaharanSun Prairie
Fin.Emma HoibySun Prairie

Click here to return to the main Rock River Forensics Warm Up page

Storytelling

PlaceCompetitor(s)Team
1Katie KopplinLuther Preparatory School
2Sophia KulowSun Prairie
3Danni YangJames Madison Memorial High School
4Kira SchukarMadison West
5Ladin AkcaciogluWayland Academy
6Rebekah HershbergerJames Madison Memorial High School
Fin.Crystal SunWayland Academy

Click here to return to the main Rock River Forensics Warm Up page

SpeechWire Tournament Services - Copyright 2004-2017 Ben Stewart. All Rights Reserved.