Home     LIVE!     Features     Order     Calendar     Results     Your account     Manager login         

Southwest Prairie Conference - Event results

Click here to return to the main Southwest Prairie Conference page

Dramatic Duet Acting

PlaceCompetitor(s)Team
1Filip Bojanic and Mike DoucetteOswego East
2Ben Brawner and Emily WaltersOswego H.S.
2Allie Dunham and Jenna DijandroPlainfield North
3Michal Gliszewski and Samantha LovelandOswego East
3Kiann House and Meghan RusniakPlainfield South
4Katelyn Cunningham and Sarah WursterPlainfield Central
5Ashley Arneson and Emily RamsakPlainfield Central

Click here to return to the main Southwest Prairie Conference page

Dramatic Interpretation

PlaceCompetitor(s)Team
1Taneika WarnerMinooka
2Torie TrenterOswego H.S.
3Tyler CrawfordPlainfield South
4Brandon JohnsonOswego East
5Emma HughesPlainfield North
6Ashley ArnesonPlainfield Central

Click here to return to the main Southwest Prairie Conference page

Extemporaneous Speaking

PlaceCompetitor(s)Team
1Rudolph RosenmayerPlainfield Central
2Matt HebronPlainfield North
3Hamza JaleelPlainfield North
4Ryan OdumOswego East
5Liana ChirkinaOswego H.S.
6Brenna ZoephelOswego H.S.
6Thomas RietzPlainfield Central

Click here to return to the main Southwest Prairie Conference page

Humorous Duet Acting

PlaceCompetitor(s)Team
1Kelsey Dilday and Matt WickershamMinooka
1Dominic Leto and Giselle GaztambideOswego H.S.
2Mikey Tito and Taylor ThielOswego East
3David Mateyka and Torie TrenterOswego H.S.
3Rudolph Rosenmayer and Tyler EickholtzPlainfield Central
4Aram Rayzian and Gillian MaddenPlainfield North

Click here to return to the main Southwest Prairie Conference page

Humorous Interpretation

PlaceCompetitor(s)Team
1Filip BojanicOswego East
1Taylor ThielOswego East
2Taylor CrawfordPlainfield South
3Bobby TavesOswego H.S.
4Mylene Haus Plainfield North
5Shirmeen AhmadRomeoville H.S.

Click here to return to the main Southwest Prairie Conference page

Impromptu Speaking

PlaceCompetitor(s)Team
1Keegan BoschPlainfield Central
2Mary McDonaldOswego East
2Nate VojtikOswego H.S.
2Cara CollinsOswego H.S.
3Tyler EickholtzPlainfield Central
4Mia McClinticOswego East

Click here to return to the main Southwest Prairie Conference page

Informative Speaking

PlaceCompetitor(s)Team
1Jeric TumangPlainfield North
2Nicole BatinickPlainfield North
3Rebekah AdamsOswego East
4Jessica ElosoOswego H.S.
5Katie EwaltOswego East
6Dominique BauerOswego H.S.

Click here to return to the main Southwest Prairie Conference page

Oratorical Declamation

PlaceCompetitor(s)Team
1Matt HebronPlainfield North
2Mia McClinticOswego East
3Olivia SipePlainfield Central
4Jeremy SparksPlainfield North
5Ronne MillerOswego H.S.
6Alex OrtizRomeoville H.S.

Click here to return to the main Southwest Prairie Conference page

Original Comedy

PlaceCompetitor(s)Team
1Aram RayzianPlainfield North
2David MateykaOswego H.S.
3Kamelotte GregoryPlainfield South
4Tyler SelvigOswego East
5Larranz GuiderPlainfield Central
6Tanner StromPlainfield North

Click here to return to the main Southwest Prairie Conference page

Original Oratory

PlaceCompetitor(s)Team
1Katie MeyerOswego H.S.
2Wesam ShahedPlainfield North
3Michelle LandahlMinooka
4Norah FlahertyOswego H.S.
5Magen HauserPlainfield Central
6Mary McDonaldOswego East

Click here to return to the main Southwest Prairie Conference page

Poetry Reading

PlaceCompetitor(s)Team
1Cayle HigginsRomeoville H.S.
2Marlena PierzchalaRomeoville H.S.
3Michelle LandahlMinooka
3Katy DuffyPlainfield Central
4Tihamy MohiuddinPlainfield North
5Shay MoranOswego H.S.

Click here to return to the main Southwest Prairie Conference page

Prose Reading

PlaceCompetitor(s)Team
1Dominic LetoOswego H.S.
2Magen HauserPlainfield Central
2Anthony HishPlainfield North
3Dyanna BlecherOswego H.S.
4Emilee JonesRomeoville H.S.
5Cayle HigginsRomeoville H.S.

Click here to return to the main Southwest Prairie Conference page

Radio Speaking

PlaceCompetitor(s)Team
1Keegan BoschPlainfield Central
2Mike SwansonOswego H.S.
3Alex HishPlainfield North
4Alex OrtizRomeoville H.S.
5Kirby ShramukOswego H.S.
6Asal WahdanPlainfield North

Click here to return to the main Southwest Prairie Conference page

Special Occasion Speaking

PlaceCompetitor(s)Team
1Giselle GaztambideOswego H.S.
2Jeric TumangPlainfield North
3Nicole BatinickPlainfield North
4Jack RyanOswego East
5Kate BraunOswego East
6Jazmyn WeaverOswego H.S.

Click here to return to the main Southwest Prairie Conference page

SpeechWire Tournament Services - Copyright 2004-2019 Ben Stewart. All Rights Reserved. Terms of use - Privacy and Security Policy