Home     LIVE!     Features     Order     Calendar     Results     Your account     Manager login         

DGN Mixer Invitational - Event results

Click here to return to the main DGN Mixer Invitational page

Dramatic Duet Acting

PlaceCompetitor(s)Team
1Carly Tucker and Nick LambrakisLemont
2Colin MacGregor and Grace SopkoYork
3Jordan Henderson and Shea IhneBolingbrook
5Fiona Waller and Molly FarneyWheaton Warrenville South
6Jennifer Erl and Spencer StephanGlenbard South
Fin.Natalie Brown and Nathan PohlmanElk Grove
Fin.Janet Dimgba and Markisha JonesBolingbrook

Click here to return to the main DGN Mixer Invitational page

Dramatic Interpretation

PlaceCompetitor(s)Team
1David GalloHinsdale Central
2Elaine KellySandburg
3Rachel RossEisenhower
4Kelsey CoxOak Park-River Forest
5LaNeah HawkinsThornton
6Aiah ElessawyNeuqua Valley
Fin.Jordan HendersonBolingbrook

Click here to return to the main DGN Mixer Invitational page

Extemporaneous Speaking

PlaceCompetitor(s)Team
1Sebastian Wagner Naperville North
2Nolan RobinsonThornton
3Julia NusgartWheaton Warrenville South
4Michael VuMaine West
5Danielle MadsenDowners Grove North
6Madeline HermanNormal Community West
Fin.Devashri NagarkarNeuqua Valley
Fin.Angela YangWheaton Warrenville South
Fin.Andrew MuellerLockport

Click here to return to the main DGN Mixer Invitational page

Humorous Duet Acting

PlaceCompetitor(s)Team
1Jenna Shattuck and Michael RestainoWheaton Warrenville South
2Gaby Laurel and Zack HetrickLemont
3Atlas Brewster and Robert ThomasNeuqua Valley
4Addy Stafford and Spencer WawakHinsdale Central
5Anthony O'Neal and Isaac JonesEisenhower
6Jackson Dockery and Libby MorrisHinsdale Central

Click here to return to the main DGN Mixer Invitational page

Humorous Interpretation

PlaceCompetitor(s)Team
1Georgie SadlerHinsdale Central
2Atlas BrewsterNeuqua Valley
3Rene HaskinsEisenhower
4William WarfelWheaton Warrenville South
5Steve HensonLemont
6Stephanie CarlinOak Park-River Forest

Click here to return to the main DGN Mixer Invitational page

Impromptu Speaking

PlaceCompetitor(s)Team
1Sarah KingsburyNeuqua Valley
2Anirrudh KrishnanHoffman Estates H.S.
3CJ JacobsHinsdale Central
4Mary ConnollySandburg
5Andrew MuellerLockport
6Aseem JhaNaperville North

Click here to return to the main DGN Mixer Invitational page

Informative Speaking

PlaceCompetitor(s)Team
1Noah BairdWheaton Warrenville South
2Pallavi SarupNeuqua Valley
3Divya SurabhiHinsdale Central
4Maha LongiLemont
5Megan TennisWest Chicago H.S.
6Jeffrey ChenNeuqua Valley
Fin.Sara JoslynWheaton Warrenville South

Click here to return to the main DGN Mixer Invitational page

Oratorical Declamation

PlaceCompetitor(s)Team
1Carli SerpeLemont
2DaQuawn BruceThornton
3Ismail AhmadNeuqua Valley
4Alli BernardOak Park-River Forest
5Carly LewisWheaton Warrenville South
6Tom LallyDowners Grove North
Fin.Peter HadlawMaine South

Click here to return to the main DGN Mixer Invitational page

Original Comedy

PlaceCompetitor(s)Team
1Natalie BozzettiSandburg
2Sean LukeNeuqua Valley
3Richelle PoelintzThornwood
4Robert KellySandburg
5Celina KobetitschNeuqua Valley
6Stephanie CarlinOak Park-River Forest

Click here to return to the main DGN Mixer Invitational page

Original Oratory

PlaceCompetitor(s)Team
1Diamond DixonThornwood
2Fred JonesThornton
3Emily WallerNormal Community West
4Brittany GibsonNeuqua Valley
5Emy BessWheaton Warrenville South
6Amanda SchneeweisDowners Grove North
Fin.Aishu MunagalaHinsdale Central

Click here to return to the main DGN Mixer Invitational page

Poetry Reading

PlaceCompetitor(s)Team
1Allie CinWheaton Warrenville South
2Fred JonesThornton
3DeAngelo SimpsonThornton
4Nick DudaLockport
5Jackie SalgadoYork
6Hunter KingNeuqua Valley

Click here to return to the main DGN Mixer Invitational page

Prose Reading

PlaceCompetitor(s)Team
1Logan HendersonNormal Community West
2Abbey MeusDowners Grove North
3Emi RosanwoWheaton Warrenville South
4David ArizagaNeuqua Valley
5Delaney CoeNeuqua Valley
6Clare ShannonNaperville North
Fin.Addy StaffordHinsdale Central

Click here to return to the main DGN Mixer Invitational page

Radio Speaking

PlaceCompetitor(s)Team
1Alex JohnsonWheaton Warrenville South
2Poorna SubramanianNeuqua Valley
3Molly DominickPalatine H.S.
4Carly TuckerLemont
5Mike VictuellesElk Grove
6Sean MyersHoffman Estates H.S.
Fin.TJ MarszewskiDowners Grove North
Fin.Nick StengerNaperville North

Click here to return to the main DGN Mixer Invitational page

Special Occasion Speaking

PlaceCompetitor(s)Team
1LaNeah HawkinsThornton
2Nisha RileySandburg
3Nick LentzNeuqua Valley
4Kevin KussmannDowners Grove North
5Andy OsterlingDowners Grove North
6Rosemarie Luther West Chicago H.S.
Fin.Greg NussbaumWheaton Warrenville South

Click here to return to the main DGN Mixer Invitational page

SpeechWire Tournament Services - Copyright 2004-2019 Ben Stewart. All Rights Reserved. Terms of use - Privacy and Security Policy