Home     LIVE!     Features     Order     Calendar     Results     Your account     Manager login         

DGN Mixer Invitational - Event results

Click here to return to the main DGN Mixer Invitational page

Dramatic Duet Acting

PlaceCompetitor(s)Team
1Aubree Tally and Kevin DriscollLemont
2Caitlin Grudzinski and Chante GordonDowners Grove South
3Devin Collett and Kate KarlDowners Grove North
4Evan DeLorenzo and Layne McCabeHinsdale Central
5Erin C. Walsh and Michele McCarthyDowners Grove South
6Alyssa Zaczek and Ryan FishSandburg
Fin.George Sanders and Maggie NannenhornGlenbard West

Click here to return to the main DGN Mixer Invitational page

Dramatic Interpretation

PlaceCompetitor(s)Team
1Jared SandersNormal Community West
2Ebony RhodesGlenbard West
3Devin CollettDowners Grove North
4Maggie PatchettYork
5Johanna MasonHomewood-Flossmoor
6Andrew MarrWheaton Warrenville South
Fin.Sydney BozichLemont
Fin.Anneilis Kennedy CunninghamSandburg

Click here to return to the main DGN Mixer Invitational page

Extemporaneous Speaking

PlaceCompetitor(s)Team
1Gen CarterHinsdale Central
2Emily Temple-WoodDowners Grove North
3Tyler RossNormal Community West
4Justin AliWheaton North
5Nick TannenbaumDowners Grove South
6Conor McDonoughGlenbard West
Fin.Tyler MiksanekWheaton Warrenville South
Fin.George SandersGlenbard West

Click here to return to the main DGN Mixer Invitational page

Humorous Duet Acting

PlaceCompetitor(s)Team
1Caitlin McManus and Mike DregerYork
2Josh Lahey and Ryan FishSandburg
3Lillie Kase and Stephanie CouplandDowners Grove South
4Liam Purtle and Robert RiglerLemont
5Luke Engel and Nata LopponenWheaton North
6Alex Bahaveolos and Erin M. WalshDowners Grove South
Fin.Bridget Bergman and David HahneGlenbard West
Fin.Alyssa Zaczek and Patrick KellySandburg

Click here to return to the main DGN Mixer Invitational page

Humorous Interpretation

PlaceCompetitor(s)Team
1Danny GonzalezWheaton North
2Ben BrissetteMaine West
3Marilyn ZubakWheaton Warrenville South
4Robert RiglerLemont
5Michael CelaniSandburg
6Matt HackiewiczLemont
Fin.Joshua BrownWest Chicago H.S.
Fin.Raghene HoardThornton

Click here to return to the main DGN Mixer Invitational page

Impromptu Speaking

PlaceCompetitor(s)Team
1Oliver LykkenGlenbard West
2Angela SullivanSandburg
3Alex BuckleyDowners Grove North
4Nick TannenbaumDowners Grove South
5Alexander VjesticaLemont
6Ashley BoyteLeyden
Fin.Julianne KennedySandburg

Click here to return to the main DGN Mixer Invitational page

Informative Speaking

PlaceCompetitor(s)Team
1John Arrington Jr.Thornton
2Miranda HarrisNormal Community West
3Kristina HillHomewood-Flossmoor
4Lauren BrouwersSandburg
5Amanda MarinoSandburg
6Emily Temple-WoodDowners Grove North
Fin.Zena IbrahimHinsdale Central

Click here to return to the main DGN Mixer Invitational page

Oratorical Declamation

PlaceCompetitor(s)Team
1Darwin PerryThornton
2Anneilis Kennedy CunninghamSandburg
3Brandi JonesThornton
4Maggie PatchettYork
5Kelly TischlerDowners Grove South
6Chelsi GoshaHomewood-Flossmoor
Fin.Abram FernandezWest Chicago H.S.

Click here to return to the main DGN Mixer Invitational page

Original Comedy

PlaceCompetitor(s)Team
1Danny GonzalezWheaton North
2David HahneGlenbard West
3Conor McDonoughGlenbard West
4Joshua BrownWest Chicago H.S.
5Natasha LawsMaine East
6CJ JacobsHinsdale Central
Fin.Tommy OttolinWheaton Warrenville South
Fin.Rhiannon LindgrenLemont
Fin.Alex BahaveolosDowners Grove South

Click here to return to the main DGN Mixer Invitational page

Original Oratory

PlaceCompetitor(s)Team
1Bradley DisbrowWheaton Warrenville South
2Phillip McClureWheaton North
3Marques BrownNormal Community West
4Sarah FeldmanOak Park-River Forest
5Jamie BonnemaMarist
6Angela SullivanSandburg
Fin.Christie JeungNeuqua Valley

Click here to return to the main DGN Mixer Invitational page

Poetry Reading

PlaceCompetitor(s)Team
1Billy ChengaryDowners Grove South
2Ellie WyantGlenbard West
3Sara Van HeckeLemont
4Dan CassinHinsdale Central
5Sarah FeldmanOak Park-River Forest
6Kate KarlDowners Grove North
Fin.Destiny StrothersSandburg
Fin.Cathleen McGovernYork
Fin.Nicole JovicevicMaine West

Click here to return to the main DGN Mixer Invitational page

Prose Reading

PlaceCompetitor(s)Team
1Billy ChengaryDowners Grove South
2Simone PincsakWheaton Warrenville South
3Rhiannon LindgrenLemont
4Gloria PetrelliHomewood-Flossmoor
5Paige PickerlWheaton North
6Jasmine BerryEisenhower
Fin.Ryan LuzzoLemont
Fin.Shativia SmithThornton

Click here to return to the main DGN Mixer Invitational page

Radio Speaking

PlaceCompetitor(s)Team
1Erin C. WalshDowners Grove South
2John DepaMaine East
3Cora GeorgiouSandburg
4Andy KrupinDowners Grove North
5Amanda MarinoSandburg
6Sofia ConfortiGlenbard West
Fin.Emma JerzykHinsdale Central
Fin.Cody SchulzWheaton North
Fin.Cameron FrankDowners Grove North
Fin.Nick CottrellLemont

Click here to return to the main DGN Mixer Invitational page

Special Occasion Speaking

PlaceCompetitor(s)Team
1Lillie KaseDowners Grove South
2Ariana BeattieNeuqua Valley
3Brandi JonesThornton
4Sandra ElmoreBolingbrook
5Ryan CarriganNormal Community West
6Ashley BoyteLeyden
Fin.Isaiah ScifordHomewood-Flossmoor

Click here to return to the main DGN Mixer Invitational page

SpeechWire Tournament Services - Copyright 2004-2019 Ben Stewart. All Rights Reserved. Terms of use - Privacy and Security Policy