Home     LIVE!     Features     Order     Calendar     Results     Your account     Manager login         

Team results

Baylor College of Medicine Academy @ Ryan
A Middle School team from Texas

Viewing results from 2018-2019. Change season:

Click on a tournament name to view results from that tournament, a competitor name to view results for that competitor, an event to view the team's results in that event, or a final place to view the other results in that event at that tournament.

Shortcuts
Team sweepstakes results
Competitor results

Team sweepstakes results
5MS HISD UIL Tournament #2 2018128

Competitor results

CompetitorPlaceEventDivision
MS 2 HUDL - Final results
Sarah Bailey and Seniya Cooke 2JV. Public Forum (PF)Junior
Haylie Carrizales 3JV. Lincoln Douglas (LD)Junior
Malavika Pallai 4JV. Lincoln Douglas (LD)Junior
Raven Ryall 6JV. Lincoln Douglas (LD)Junior
Hussein Maleki Fin.JV. Lincoln Douglas (LD)Junior
MS HISD UIL Tournament #1 2018 - Final results
Elizabeth Hawes 1Grade 7 Spelling (SPEL)Grade 7
Neela Ravi 2Grade 7 Spelling (SPEL)Grade 7
Elizabeth Hawes 3Grade 7 Mathematics (MATH)Grade 7
Isabella Jimenez 4Grade 8 Mathematics (MATH)Grade 8
Michael Eke 4Grade 6 Spelling (SPEL)Grade 6
Prasiddhi Pawani 5Grade 7 Science I and II (S1-2)Grade 7
Michael Eke 6Grade 6 Listening (LIST)Grade 6
Obed Alghafir6Grade 8 Science I and II (S1-2)Grade 8
MS HISD UIL Tournament #2 2018 - Final results
Elizabeth Hawes 1Grade 7 Oral Reading (OR-RD)Grade 7
Elizabeth Hawes 2Grade 7 Mathematics (MATH)Grade 7
Isabella Jimenez 2Grade 8 Mathematics (MATH)Grade 8
Isabella Jimenez 2Grade 8 Oral Reading (OR-RD)Grade 8
Olivia Akonzee2Grade 8 Spelling (SPEL)Grade 8
Hanan Aro 3Grade 8 Oral Reading (OR-RD)Grade 8
Neela Ravi 3Grade 7 Ready Writing (R-W)Grade 7
Prasiddhi Pawani 3Grade 7 Science I and II (S1-2)Grade 7
Angel Perez4Grade 8 Social Studies (SOCS)Grade 8
Hunaid Kapasi 4Grade 8 Science I and II (S1-2)Grade 8
Jeremy Scarpetta 4Grade 7 Number Sense (NS)Grade 7
Surya Ajith6Grade 8 Calculator Applications (CALC)Grade 8
MS HISD UIL Tournament #3 2019 - Final results
Neela Ravi 1Grade 7 Spelling (SPEL)Grade 7
Chizara Idika 2Grade 7 Modern Oratory (MO)Grade 7
Obed Alghafir2Grade 8 Science I and II (S1-2)Grade 8
Riya Dabbikar2Grade 8 Spelling (SPEL)Grade 8
Raven Ryall 3Grade 7 Music Memory (MUSM)Grade 7
Riya Dabbikar3Grade 8 Chess Puzzle (CHESS)Grade 8
Surya Ajith3Grade 8 Calculator Applications (CALC)Grade 8
Hanan Aro 5Grade 8 Oral Reading (OR-RD)Grade 8
Abhiram Jyosula6Grade 6 Spelling (SPEL)Grade 6
Ashmeet Chhabra 6Grade 6 Mathematics (MATH)Grade 6
Hanan Aro 6Grade 8 Chess Puzzle (CHESS)Grade 8
MS HISD UIL Tournament #4 2018 - Final results
Obed Alghafir3Grade 8 Science I and II (S1-2)Grade 8
Kent Mascheck4Grade 8 Social Studies (SOCS)Grade 8
Kent Mascheck5Grade 8 Impromptu Speaking (IMP)Grade 8
Prasiddhi Pawani 5Grade 7 Science I and II (S1-2)Grade 7
MS HISD UIL Tournament #5 2018 - Final results
Chizara Idika 1Grade 7 Social Studies (SOCS)Grade 7
Riya Dabbikar1Grade 8 Spelling (SPEL)Grade 8
Hanan Aro 2Grade 8 Modern Oratory (MO)Grade 8
Hunaid Kapasi 3Grade 8 Science I and II (S1-2)Grade 8
Obed Alghafir3Grade 8 Science I and II (S1-2)Grade 8
Hunaid Kapasi 4Grade 8 Ready Writing (R-W)Grade 8
Isabella Jimenez 4Grade 8 Mathematics (MATH)Grade 8
Jayita Hensh4Grade 6 Spelling (SPEL)Grade 6
Jermy Scarpetta4Grade 7 Science I and II (S1-2)Grade 7
Surya Ajith4Grade 8 Calculator Applications (CALC)Grade 8
Isabella Jimenez 5Grade 8 Oral Reading (OR-RD)Grade 8
Jayita Hensh5Grade 6 Listening (LIST)Grade 6
Jeremy Scarpetta 5Grade 7 Number Sense (NS)Grade 7
Raven Ryall 5Grade 7 Listening (LIST)Grade 7
Hanan Aro 6Grade 8 Oral Reading (OR-RD)Grade 8

SpeechWire Tournament Services - Copyright 2004-2019 Ben Stewart. All Rights Reserved. Terms of use - Privacy and Security Policy