Home     LIVE!     Features     Order     Calendar     Results     Your account     Manager login         

Raptor Rumble - Event results

Click here to return to the main Raptor Rumble page

Varsity Dramatic Interpretation

PlaceCompetitor(s)Team
1Avery WilliamsGeorge Washington
2Tanner HemmingsenGeorge Washington
3Daniel ArjonaStrive Prep SMART
4Grace Wyatt Denver East
5Marina Ramirez-Loya STRIVE Prep RISE
6Nadia SmithDenver East

Click here to return to the main Raptor Rumble page

Varsity Duo Interpretation

PlaceCompetitor(s)Team
1Kendall Lee and Lola Barish Denver East
2Colten Frazier and Kenzie WilsonCentral
3Izzy Micek and May Toll Denver East
4Joe Fogler and Max FoglerCherry Creek
5Jacob Stock and Sydney JohnsonLakewood
5Haley Valdez and Kanara Pittman-BramlettSTRIVE Prep RISE

Click here to return to the main Raptor Rumble page

Varsity Humorous Interpretation

PlaceCompetitor(s)Team
1Tanner HemmingsenGeorge Washington
2Casey McCollum Denver East
3Jacob StockLakewood
4Wes WoodcockStandley Lake
5Melissa BoatengSTRIVE Prep RISE
6Henry KorneffelDenver East

Click here to return to the main Raptor Rumble page

Varsity Informative

PlaceCompetitor(s)Team
1Max O'HaraCherry Creek
2Colleen CampbellDenver South
3Anushka KathaitGrandview
4Taylor JohnsonDenver South
5Nalia SantiagoGeorge Washington
6Jordan MillerHighlands Ranch
Fin.Anna WaltersCherry Creek

Click here to return to the main Raptor Rumble page

Varsity International Extemporaneous Speaking

PlaceCompetitor(s)Team
1Eli Valore-CaplanGeorge Washington
2Min Jae KrakGeorge Washington
3Sophie Koenig Denver East
4Hyorin KimCherry Creek
5Caleb TezeraCherry Creek
6Nina WoodmanCastle View

Click here to return to the main Raptor Rumble page

Varsity Lincoln Douglas Debate

PlaceCompetitor(s)Team
1Sofia ChavezGeorge Washington
1Abigayle PostGolden
3Max Risher George Washington
4Delaney LingadGolden
5Logan OliveroCastle View
5Emma NewsonGolden

Click here to return to the main Raptor Rumble page

Varsity Original Oratory

PlaceCompetitor(s)Team
1Jorge ReyesStrive Prep SMART
2Max O'HaraCherry Creek
3Biruk DemelashSmoky Hill High School
4Laila SmithDSST Byers High School
5Abby SnogrenCherokee Trail

Click here to return to the main Raptor Rumble page

Varsity Poetry Reading

PlaceCompetitor(s)Team
1Hannah SmithRegis
2Janissi JonesCentral
3Jenny Martinez-AmacendeSTRIVE Prep RISE
4Carlos Prieto STRIVE Prep RISE
5Sierra BrownCherry Creek
6Hannah BeurerCentral
Fin.Victoria MaddenCentral

Click here to return to the main Raptor Rumble page

Varsity Policy Debate

PlaceCompetitor(s)Team
1Andrew Schwartz and Francine WrightGeorge Washington
2Caelen Hilty and Emerson SmithGeorge Washington
3Ava Barish and Claire Ely Denver East
4Rahul Thomas and Santiago CastilloCherry Creek
5Andrew Vancini and Connor WoodsCherokee Trail
5Kevin Kim and Mitchell PfeifferCherokee Trail
5Connor Capoot and Marcus Tsuei Kent Denver School

Click here to return to the main Raptor Rumble page

Varsity Program Oral Interpretation

PlaceCompetitor(s)Team
1Sydney JohnsonLakewood
2Jacob StockLakewood
3Bennett ScottCherry Creek
4Colten FrazierCentral
4Jorge ReyesStrive Prep SMART
6Kaycee WarnerCentral

Click here to return to the main Raptor Rumble page

Varsity Public Forum Debate

PlaceCompetitor(s)Team
1Alex Shoflick and Nick WoodmanCherry Creek
2Isha Singh and Patrick WarnakaStandley Lake
3Jack Troestler and Leo BrooksLakewood
4Sophie Jones and Trey WagnonCastle View
4Hailey Hayes and Hank GoldingDenver South
6Cole Church and Leah TorneyCentral

Click here to return to the main Raptor Rumble page

Varsity United States Extemporaneous Speaking

PlaceCompetitor(s)Team
1Shrushti ManikandanCherry Creek
2Leigh WaldenCastle View
3Will MarisCherry Creek
4Anusha VajralaCherry Creek
5Josh BroomfieldCentral
6Peter AliskySmoky Hill High School
Fin.Aryan GuptaSmoky Hill High School

Click here to return to the main Raptor Rumble page

SpeechWire Tournament Services - Copyright 2004-2019 Ben Stewart. All Rights Reserved. Terms of use - Privacy and Security Policy