Home     LIVE!     Features     Order     Calendar     Results     Your account     Manager login         

Plummer Lions Invitational - Event results

Click here to return to the main Plummer Lions Invitational page

Creative Expression

PlaceCompetitor(s)Team
1Will JacobsonAda-Borup
2Jonathan RoueRed Lake County

Click here to return to the main Plummer Lions Invitational page

Discussion

PlaceCompetitor(s)Team
1Ben BrantnerCrookston
2Phillip SorensonRed Lake County

Click here to return to the main Plummer Lions Invitational page

Dramatic Interpretation

PlaceCompetitor(s)Team
1Skyllar SchoeningRoseau
2Olivia LandsverkFosston/Bagley Speech Team
3Hayley StallmanWarroad
4Karah JacobsonAda-Borup
5Avery SannesFosston/Bagley Speech Team

Click here to return to the main Plummer Lions Invitational page

Duo Interpretation

PlaceCompetitor(s)Team
1Karah Jacobson and Will JacobsonAda-Borup
1Ayla Gross and Wyatt CameronRoseau
3Samantha Rezac and Sophia RezacCrookston
4Mariah Peterson and Sage HartmanRed Lake County
5Lacey Pendelton and Lilly HansonRed Lake County
6Jaylen Lipscomb and Reygan McCannaRoseau

Click here to return to the main Plummer Lions Invitational page

Extemporaneous Reading

PlaceCompetitor(s)Team
1Alexie HornerWarroad
2Autumn HoughtalingRed Lake County
3Makaila MarquetteRoseau
4Alexis BaileyFosston/Bagley Speech Team
5Halie ThompsonRed Lake County

Click here to return to the main Plummer Lions Invitational page

Extemporaneous Speaking

PlaceCompetitor(s)Team
1Ben BrantnerCrookston
2GUNNER NELSONFosston/Bagley Speech Team

Click here to return to the main Plummer Lions Invitational page

Great Speeches

PlaceCompetitor(s)Team
1Brianna LoosbrockAda-Borup
2Macy TwamleyLancaster High School
3George FrenchCrookston

Click here to return to the main Plummer Lions Invitational page

Humorous Interpretation

PlaceCompetitor(s)Team
1Wyatt CameronRoseau
2Zara BaigCrookston
3Mariah Peterson Red Lake County
4Linnea FrenchCrookston
5George FrenchCrookston
6Max JohnsonFosston/Bagley Speech Team

Click here to return to the main Plummer Lions Invitational page

Informative Speaking

PlaceCompetitor(s)Team
1Emma ShermanCrookston
2Ed LuckowCrookston

Click here to return to the main Plummer Lions Invitational page

Original Oratory

PlaceCompetitor(s)Team
1Remi RathsackRed Lake County
2Isaac WandrieCrookston

Click here to return to the main Plummer Lions Invitational page

Poetry Reading

PlaceCompetitor(s)Team
1Danny GuillemetteRed Lake County
2Will JacobsonAda-Borup
3Jayden IversonRed Lake County
3Sierra BrownWarroad
5Kayla ZitzowFosston/Bagley Speech Team
6Isabella OwensWarren-Alvarado-Oslo

Click here to return to the main Plummer Lions Invitational page

Prose Reading

PlaceCompetitor(s)Team
1Skyllar SchoeningRoseau
2Elizabeth WebsterLancaster High School
3Jada DokkenRoseau
4Brianna LoosbrockAda-Borup
5Sage HartmanRed Lake County
6Madelyn YdeRed Lake County

Click here to return to the main Plummer Lions Invitational page

Storytelling

PlaceCompetitor(s)Team
1Linnea FrenchCrookston
2Jessica HowardRoseau

Click here to return to the main Plummer Lions Invitational page

SpeechWire Tournament Services - Copyright 2004-2019 Ben Stewart. All Rights Reserved. Terms of use - Privacy and Security Policy