Home     LIVE!     Features     Order     Calendar     Results     Your account     Manager login         

Humphrey High Sweetheart Meet - Event results

Click here to return to the main Humphrey High Sweetheart Meet page

Duet Acting

PlaceCompetitor(s)Team
1Angelee Rump and Grant GibsonArchbishop Bergan
2Triniti Gembica and Will WhitedHumphrey Public Schools
3Yasmine Bender and Zane BertrandHumphrey Public Schools
4Anna Brockhaus and Kelly ZachHumphrey St. Francis
5Autumn Bender and Hailey GoeringHumphrey Public Schools
6Allison Durkop and Oriana KuehlerHumphrey Public Schools

Click here to return to the main Humphrey High Sweetheart Meet page

Entertainment Speaking

PlaceCompetitor(s)Team
1Zaynab Koutali Stanton
2Zane BertrandHumphrey Public Schools
3Angelee RumpArchbishop Bergan
4Lana HebdaTwin River
5Hailey GoeringHumphrey Public Schools
6Paige NolanHumphrey Public Schools

Click here to return to the main Humphrey High Sweetheart Meet page

Extemporaneous Speaking

PlaceCompetitor(s)Team
1Blake BoothTwin River
2Allie SchneiderHumphrey Public Schools
3Kara KuderaClarkson
4Catherine LaskaTwin River
5Jobe SullivanArchbishop Bergan
6Kenzie WhitlowTwin River

Click here to return to the main Humphrey High Sweetheart Meet page

Informative Speaking

PlaceCompetitor(s)Team
1Aidan WeidnerHumphrey Public Schools
2Catherine LaskaTwin River
3Anna MisakyanSchuyler Community High School
4Abigail LangdonClarkson
5Kenedi CovertTwin River
6Caitlin KronbergSchuyler Community High School

Click here to return to the main Humphrey High Sweetheart Meet page

Oral Interpretation of Drama

PlaceCompetitor(s)Team
1Aidan Weidner, Allie Schneider, Yasmine Bender and Zane BertrandHumphrey Public Schools
2Hailey Goering, Hailey Vavra, Oriana Kuehler, Triniti Gembica and Will WhitedHumphrey Public Schools
3Alex Schemek, Carson Schnitzler, Jacob Sjuts, Jason Sjuts and Paxton BertrandHumphrey Public Schools
4Brenna Houdersheldt, Connor Morrison, Garrett Ingalls, Jaydon Pavel and Taylor PotterShelby-Rising City
5Alyssa Blohm, Cassandra Ziemba and Fischer WhiteShelby-Rising City
6Anna Misakyan, Brenda Lara-Romo, Carly Johnson and Jacqueline LopezSchuyler Community High School

Click here to return to the main Humphrey High Sweetheart Meet page

Oral Interpretation of Humorous Prose

PlaceCompetitor(s)Team
1Holly KuhrLeigh
2Triniti GembicaHumphrey Public Schools
3Grant GibsonArchbishop Bergan
4Connor MorrisonShelby-Rising City
5Kara KuderaClarkson
6Jalyssa HastreiterHumphrey St. Francis

Click here to return to the main Humphrey High Sweetheart Meet page

Oral Interpretation of Poetry

PlaceCompetitor(s)Team
1Jonathan HernandezMadison
2Zaynab Koutali Stanton
3Haley HanakShelby-Rising City
4Katrina BorowiakTwin River
5Yasmine BenderHumphrey Public Schools
6Garrett IngallsShelby-Rising City

Click here to return to the main Humphrey High Sweetheart Meet page

Oral Interpretation of Serious Prose

PlaceCompetitor(s)Team
1Oriana KuehlerHumphrey Public Schools
2Alyssa BlohmShelby-Rising City
3Anna BrockhausHumphrey St. Francis
4Ashley BorowiakTwin River
5Raegan HoyleArchbishop Bergan
6Korie RosnoTwin River

Click here to return to the main Humphrey High Sweetheart Meet page

Persuasive Speaking

PlaceCompetitor(s)Team
1Caleb JenkinsonStanton
2Addison SchneiderHumphrey Public Schools
3Nic EuseTwin River
4Kati ToppWinside
5Kelsey SwantekTwin River
6Emma BixlerNeligh Oakdale

Click here to return to the main Humphrey High Sweetheart Meet page

SpeechWire Tournament Services - Copyright 2004-2019 Ben Stewart. All Rights Reserved. Terms of use - Privacy and Security Policy