Home     LIVE!     Features     Order     Calendar     Results     Your account     Manager login         

Lindsay Holy Family Speech Invitational - Event results

Click here to return to the main Lindsay Holy Family Speech Invitational page

Duet

PlaceCompetitor(s)Team
1Anna Brockhaus and Kelly ZachHumphrey St. Francis
2Jaron Kleinschmit and Rebekah KleinschmitHartington Cedar Catholic
3Chloe Beltrand and Kasey BrabecSchuyler Community High School
4Gerardo Osorio and Mitchell LiermanWest Point-Beemer
5Halle Konz and Quin OttoTwin River
6Amber Novotny and Quintessence IndraClarkson

Click here to return to the main Lindsay Holy Family Speech Invitational page

Entertainment

PlaceCompetitor(s)Team
1Gerardo OsorioWest Point-Beemer
2Anna MayesWest Point-Beemer
3Quintessence IndraClarkson
4Chloe BeltrandSchuyler Community High School
5Erin PfeiferHumphrey St. Francis
6Brandon MitzelWest Point-Beemer

Click here to return to the main Lindsay Holy Family Speech Invitational page

Extemporaneous

PlaceCompetitor(s)Team
1Scott WrightBoone Central
2Kara KuderaClarkson
3Rachel MalanderBoone Central
4Blake BoothTwin River
5Catherine LaskaTwin River
6Dalton RankinRiverside

Click here to return to the main Lindsay Holy Family Speech Invitational page

Humorous

PlaceCompetitor(s)Team
1Kasey BrabecSchuyler Community High School
2Julia SpannBoone Central
3Mitchell LiermanWest Point-Beemer
4Grace RittscherElgin Public High School
5Brooklyn WeddleWest Point-Beemer
6Sam WeederBoone Central
Fin.Trey FehringerTwin River

Click here to return to the main Lindsay Holy Family Speech Invitational page

Informative

PlaceCompetitor(s)Team
1Mary WalnoferChambers
2Catherine LaskaTwin River
3Nicole WojcikLindsay Holy Family
4Anna MisakyanSchuyler Community High School
5Emma PotterBoone Central
6Abigail LangdonClarkson

Click here to return to the main Lindsay Holy Family Speech Invitational page

OID

PlaceCompetitor(s)Team
1Abby Mousel, Caleb Kohl, Julia Nore, Julia Spann and Seth WrightBoone Central
2Bailey Oberhauser, Blake Booth, Conner Oberhauser, Payton Rinkol and Quin OttoTwin River
3Adam Dreger, Grace Rittscher, Hunter Reestman, Kira Widger and Theanna DunnElgin Public High School
4Anna Misakyan, Brenda Lara-Romo, Carly Johnson and Jacqueline LopezSchuyler Community High School
5Claire Weidner, Rachel Malander, Serena Henry, Sophia Gentrup and Tessa HamlingBoone Central
6Amber Novotny, Bailey Lemburg, Kiara Brabec, Melissa Bunner and Quintessence IndraClarkson
Fin.Isabel VanDeWalle, Kalli Naber, Katie Goodwater, Lauren Kohtz and Mariah OlsonBoone Central

Click here to return to the main Lindsay Holy Family Speech Invitational page

Persuasive

PlaceCompetitor(s)Team
1Nayeli CruzSchuyler Community High School
2Tricia ClevelandBoone Central
3Hannah KleinschmitHartington Cedar Catholic
4Nic EuseTwin River
5Mackenzie SudbeckHartington Cedar Catholic
6Kelsey SwantekTwin River

Click here to return to the main Lindsay Holy Family Speech Invitational page

Poetry

PlaceCompetitor(s)Team
1Mariah OlsonBoone Central
2Scott WrightBoone Central
3Elaine AbrajanCentral Valley
4Haley ThompsonCentral Valley
5Jonny LindgrenBoone Central
6Alix BloomRiverside

Click here to return to the main Lindsay Holy Family Speech Invitational page

Serious

PlaceCompetitor(s)Team
1Scott WrightBoone Central
2Kenzie WhitlowTwin River
3Anna BrockhausHumphrey St. Francis
4Ashley BorowiakTwin River
5Korie RosnoTwin River
6Hannah KleinschmitHartington Cedar Catholic

Click here to return to the main Lindsay Holy Family Speech Invitational page

SpeechWire Tournament Services - Copyright 2004-2019 Ben Stewart. All Rights Reserved. Terms of use - Privacy and Security Policy