Home     LIVE!     Features     Order     Calendar     Results     Your account     Manager login         

STRIVE Prep Speech Showdown - Event results

Click here to return to the main STRIVE Prep Speech Showdown page

Dramatic Interpretation

PlaceCompetitor(s)Team
1Marina Ramirez-Loya STRIVE Prep RISE
2Adriana Gonzalez-IbarraSTRIVE Prep RISE
3Daniel ArjonaStrive Prep SMART
4Paloma OteizaDenver East
5Monika MartinezSTRIVE Prep RISE
6David PorrasStrive Prep SMART

Click here to return to the main STRIVE Prep Speech Showdown page

Duo Interpretation

PlaceCompetitor(s)Team
1Erick Martinez and Fernanda BahenaSTRIVE Prep RISE
2Luis Molina-Saenz and Vanessa MillarSTRIVE Prep RISE
3Carlos Prieto and Samuel RodriguezSTRIVE Prep RISE
4Jenny Martinez-Amacende and Mya GalvanSTRIVE Prep RISE
5Aliyah Morelos and Kaylenn SanchezStrive Prep SMART
6David Loyd and Fabian LopezSTRIVE Prep RISE

Click here to return to the main STRIVE Prep Speech Showdown page

Humorous Interpretation

PlaceCompetitor(s)Team
1Sophia KarazDenver East
2Esther GoldbergDenver East
3Kaatja VandenbergDenver East
4Sebastian Pinuelas-LugoStrive Prep SMART
5Joshua PalaciosSTRIVE Prep RISE
6Gabriela MarceloStrive Prep SMART

Click here to return to the main STRIVE Prep Speech Showdown page

Impromptu Speaking

PlaceCompetitor(s)Team
1Zail Acosta STRIVE Prep RISE
2Maya PalmerDenver South
3Marina Ramirez-Loya STRIVE Prep RISE
4Carlos Prieto STRIVE Prep RISE
5Tehya Darrell STRIVE Prep RISE
6Adriana Gonzalez - IbarraSTRIVE Prep RISE

Click here to return to the main STRIVE Prep Speech Showdown page

Informative Speaking

PlaceCompetitor(s)Team
1Colleen CampbellDenver South
2Daniel ArjonaStrive Prep SMART
3Esteban VaqueraStrive Prep SMART
4Stephanie DeLaRosaStrive Prep SMART

Click here to return to the main STRIVE Prep Speech Showdown page

Original Oratory

PlaceCompetitor(s)Team
1Jorge ReyesStrive Prep SMART
2Annika AjayStargate High School
3Akshat JainStargate High School
4Samridhi ShresthaStargate High School
5Kyla DominguezStrive Prep SMART
6Maya PalmerDenver South

Click here to return to the main STRIVE Prep Speech Showdown page

Poetry Reading

PlaceCompetitor(s)Team
1Ezra McWilliamsSTRIVE Prep RISE
2Mina KmadenDenver East
3Ellie AdamsDenver East
4Caroline K. Denver East
5Luz FlorentinoSTRIVE Prep RISE
6Dane NguyenSTRIVE Prep RISE

Click here to return to the main STRIVE Prep Speech Showdown page

Program Oral Interpretation

PlaceCompetitor(s)Team
1Maya PalmerDenver South
2Isaac GarciaStrive Prep SMART
3Tehya Darrell STRIVE Prep RISE
4Jorge ReyesStrive Prep SMART
5David Santana Strive Prep SMART
6Shania BraceSTRIVE Prep RISE

Click here to return to the main STRIVE Prep Speech Showdown page

United States Extemporaneous Speaking

PlaceCompetitor(s)Team
1Zail Acosta STRIVE Prep RISE
2Jesutomisin OlusojiSTRIVE Prep RISE
3Carlos Prieto STRIVE Prep RISE
4Alexandra NguyenSTRIVE Prep RISE
5Sofia JoucovskyDenver East
6Victor SarkisovSTRIVE Prep RISE

Click here to return to the main STRIVE Prep Speech Showdown page

SpeechWire Tournament Services - Copyright 2004-2019 Ben Stewart. All Rights Reserved. Terms of use - Privacy and Security Policy