Home     LIVE!     Features     Order     Calendar     Results     Your account     Manager login         

Plummer Lions RLC Invitational - Event results

Click here to return to the main Plummer Lions RLC Invitational page

Creative Expression

PlaceCompetitor(s)Team
1Ashlyn VeitzEast Grand Forks
2Brenner RivelandFosston/Bagley Speech Team
3Ayla A. GrossRoseau
4Gabe AlmlieEast Grand Forks
5Roberto KerezsiEast Grand Forks
6Jayden ForeRed Lake County

Click here to return to the main Plummer Lions RLC Invitational page

Discussion

PlaceCompetitor(s)Team
1Muira MacRaeCrookston
2Maia BowmanEast Grand Forks
3Tanner HansonEast Grand Forks
4Dana ConleyFisher High School
5Phillip SorensonRed Lake County
6Marian RivelandFosston/Bagley Speech Team

Click here to return to the main Plummer Lions RLC Invitational page

Dramatic Interpretation

PlaceCompetitor(s)Team
1Rikki SteinRoseau
2Hayley StallmanWarroad
3Jack SchaeferEast Grand Forks
4Emily GilletteCrookston
5Katie HeffernanEast Grand Forks
6Aysa WestrumLaporte

Click here to return to the main Plummer Lions RLC Invitational page

Duo Interpretation

PlaceCompetitor(s)Team
1Merran Dingmann and Zach SandersCrookston
2Ayla A. Gross and Wyatt CameronRoseau
3Jon Holter and William BernardEast Grand Forks
4Jack Schaefer and Quinn PlumleyEast Grand Forks
5Luke Hruby and Phillip EllensonWarroad
6Emily Gillette and Katherine GeistCrookston

Click here to return to the main Plummer Lions RLC Invitational page

Extemporaneous Reading

PlaceCompetitor(s)Team
1Alexie HornerWarroad
2Quinn PlumleyEast Grand Forks
3Olivia LandsverkFosston/Bagley Speech Team
4Maisy SkalickyEast Grand Forks

Click here to return to the main Plummer Lions RLC Invitational page

Extemporaneous Speaking

PlaceCompetitor(s)Team
1Nate ThompsonEast Grand Forks
2Kate StrezisharEast Grand Forks
3Jake SundbergEast Grand Forks

Click here to return to the main Plummer Lions RLC Invitational page

Great Speeches

PlaceCompetitor(s)Team
1Hannah KahlstorfLaporte
2Sydney MelbyRed Lake County
3Kyle VonasekEast Grand Forks
4Macy TwamleyLancaster High School
5Remi RathsackRed Lake County
6Trinity StockingerLaporte

Click here to return to the main Plummer Lions RLC Invitational page

Humorous Interpretation

PlaceCompetitor(s)Team
1Wyatt CameronRoseau
2Mariah Peterson Red Lake County
3Victoria ProulxCrookston
4Ashlyn VeitzEast Grand Forks
5Zara BaigCrookston
6Alex ForsemanLaporte

Click here to return to the main Plummer Lions RLC Invitational page

Informative Speaking

PlaceCompetitor(s)Team
1Kaitlyn Van BeekEast Grand Forks
2Jake SundbergEast Grand Forks
3Brynn HansonEast Grand Forks
4Emma ShermanCrookston
5Sophia RezacCrookston
6Bennett WyattLaporte

Click here to return to the main Plummer Lions RLC Invitational page

Original Oratory

PlaceCompetitor(s)Team
1Kaitlyn Van BeekEast Grand Forks
2Katie HajicekEast Grand Forks
3Maia BowmanEast Grand Forks
4William BernardEast Grand Forks
5Jazmin RichterEast Grand Forks
6Kate StrezisharEast Grand Forks

Click here to return to the main Plummer Lions RLC Invitational page

Poetry Reading

PlaceCompetitor(s)Team
1Lily GuillemetteRed Lake County
2Sierra BrownWarroad
3Melissa BeiswengerFisher High School
4Maisy SkalickyEast Grand Forks
5Kiana Anderson Fosston/Bagley Speech Team
6Hayley StallmanWarroad

Click here to return to the main Plummer Lions RLC Invitational page

Prose Reading

PlaceCompetitor(s)Team
1Melissa BeiswengerFisher High School
2Skyllar SchoeningRoseau
3Sydney RosenauWarroad
4Jazmin RichterEast Grand Forks
5Karina FredricksonRoseau
6Jada DokkenRoseau

Click here to return to the main Plummer Lions RLC Invitational page

Storytelling

PlaceCompetitor(s)Team
1Claire NelsonFosston/Bagley Speech Team
2Kaleb KohoEast Grand Forks
3Victoria ProulxCrookston
4Roberto KerezsiEast Grand Forks
5Savannah SchaeferEast Grand Forks
6Samantha RezacCrookston

Click here to return to the main Plummer Lions RLC Invitational page

SpeechWire Tournament Services - Copyright 2004-2019 Ben Stewart. All Rights Reserved. Terms of use - Privacy and Security Policy