Home     LIVE!     Features     Order     Calendar     Results     Your account     Manager login         

Forest Lake Invitational - R.C. Streater Classic - Event results

Click here to return to the main Forest Lake Invitational - R.C. Streater Classic page

Creative Expression

PlaceCompetitor(s)Team
1Nick WillcocksForest Lake
2Leah GebekeWhite Bear Lake High School
3Anna Svercl HetzerAnoka
4Clara PedersonSt. Anthony Village High School
5Sana WazwazSpring Lake Park
6Shanze HayeeDuluth East
Fin.Victoria KurdyumovCentennial

Click here to return to the main Forest Lake Invitational - R.C. Streater Classic page

Discussion

PlaceCompetitor(s)Team
1Summer SchwintekForest Lake
2Owen RileyAnoka
3Lacey WedellForest Lake
4Riley SumnerAnoka
5Maggie WuolletArmstrong High School
6Harvest EibdoArmstrong High School
Fin.Finn WhiteDuluth East

Click here to return to the main Forest Lake Invitational - R.C. Streater Classic page

Dramatic Interpretation

PlaceCompetitor(s)Team
1Meredith BowermasterWhite Bear Lake High School
2Vidhya MallikarjunanMounds View
3Nadrat AmosArmstrong High School
4Hannah BartellSt. Francis
5Eden WellsCentennial
6Anna HuberDuluth East
Fin.Laniesha BisekAndover

Click here to return to the main Forest Lake Invitational - R.C. Streater Classic page

Duo Interpretation

PlaceCompetitor(s)Team
1Collin Krieger and Riley KriegerCentennial
2Karley Manning and Logan OlsonForest Lake
3Alex Vimonkhon and Brad MadoreSt. Michael-Albertville
4Austin Boreen and Donald BirttnenPark
5Kate Larson and Paige YurczykCambridge-Isanti
6Carly Geissler and Hannah PentillaAnoka
Fin.Marisa Schwab and William HallockPark

Click here to return to the main Forest Lake Invitational - R.C. Streater Classic page

Extemp. Reading

PlaceCompetitor(s)Team
1Vidhi ShahBlaine High School
2Anna LauIrondale
3Laima LiuleviciusBlaine High School
4Lindsey ShykesHermantown
5Maddy BenidtSt. Anthony Village High School
6Elizabeth CampbellForest Lake
Fin.Carter LearnedWhite Bear Lake High School

Click here to return to the main Forest Lake Invitational - R.C. Streater Classic page

Extemporaneous Speaking

PlaceCompetitor(s)Team
1Pranay SomayajulaMounds Park Academy
2Alexis WagenfeldBlaine High School
3Luis HammerArmstrong High School
4Alex NelsonSt. Croix Preparatory Academy
5Nadrat AmosArmstrong High School
6Grace McDonoughStillwater Area High School
Fin.Michael PakMounds View

Click here to return to the main Forest Lake Invitational - R.C. Streater Classic page

Great Speeches

PlaceCompetitor(s)Team
1Nandini AvulaMounds View
2Alejandra TorresPark
3Thomas OhmannPark
4Lauren CapraStillwater Area High School
5Gracyn DelauneMounds View
6Ryan DavisSt. Michael-Albertville
Fin.Hunter LangeForest Lake

Click here to return to the main Forest Lake Invitational - R.C. Streater Classic page

Humorous Interpretation

PlaceCompetitor(s)Team
1Grace PüstPark
2Luke WhitneyCentennial
3John LaRockAndover
4Maddie BeckerHighland Park
5Copper PetermeierDuluth East
6Taylor WilcoxPrinceton
Fin.Courtney LeonardForest Lake

Click here to return to the main Forest Lake Invitational - R.C. Streater Classic page

Informative

PlaceCompetitor(s)Team
1Dzidedi AzumahChamplin Park
2Katie RobertsonIrondale
3Emma SaiceSt. Francis
4Kevin PhanPark
5Victoria WhalenAndover
6Emily SuMounds View
Fin.Jessica JaroszAndover

Click here to return to the main Forest Lake Invitational - R.C. Streater Classic page

Original Oratory

PlaceCompetitor(s)Team
1Oksanna SameyChamplin Park
2Grace MatsonAnoka
3Lucy AndersonAndover
4Jackson St. GeorgeDuluth East
5Madelyn HarvieuxCentennial
6Jamma JiggoAnoka
Fin.Erin O'BrienForest Lake

Click here to return to the main Forest Lake Invitational - R.C. Streater Classic page

Poetry

PlaceCompetitor(s)Team
1Marja KoosDuluth East
2Sophia WatkinsChamplin Park
3Julia PortisMounds Park Academy
4Katelyn EspeCentennial
5Sydney HeitzmanChamplin Park
6Tavonne Miller-CelestineHarding
Fin.Emmalise MeyerPark

Click here to return to the main Forest Lake Invitational - R.C. Streater Classic page

Program Oral Interpretation

PlaceCompetitor(s)Team
1Maya YoungmanForest Lake
2Liza VinyonMounds View
3Alex VimonkhonSt. Michael-Albertville
4Brendan PotterBecker HS
5Akshay NambudiripadSt. Paul Central

Click here to return to the main Forest Lake Invitational - R.C. Streater Classic page

Prose

PlaceCompetitor(s)Team
1Elizabeth VangSt. Francis
2Grace LuloffStillwater Area High School
3Monte EbbesenHarding
4Cassie NorbeckAndover
5Austin BoreenPark
6Kaci CoffmanCambridge-Isanti
Fin.Kiana Coleman-WoodsCentennial

Click here to return to the main Forest Lake Invitational - R.C. Streater Classic page

Storytelling

PlaceCompetitor(s)Team
1Ethan WillcocksForest Lake
2Lillian WardCentennial
3Sophia SorensonPark
4Bridget BeynonForest Lake
5Lindsey FieldsBlaine High School
6Logan OlsonForest Lake
Fin.Elizabeth WardCentennial

Click here to return to the main Forest Lake Invitational - R.C. Streater Classic page

SpeechWire Tournament Services - Copyright 2004-2019 Ben Stewart. All Rights Reserved. Terms of use - Privacy and Security Policy
Of course I still love you!