Home     LIVE!     Features     Order     Calendar     Results     Your account     Manager login         

Cambridge-Isanti Speech Regatta - Event results

Click here to return to the main Cambridge-Isanti Speech Regatta page

Creative Expression

PlaceCompetitor(s)Team
1Chad FleischhakerRush City
2Nick WillcocksForest Lake
3Clara PedersonSt. Anthony Village High School
4Kyana BurhiteSt. Francis
5James WatsonCannon Falls
6Emma ConwayCannon Falls
Fin.Jeff ZimmermanCannon Falls
Fin.Grace YarbroughCannon Falls

Click here to return to the main Cambridge-Isanti Speech Regatta page

Discussion

PlaceCompetitor(s)Team
1Lindsey BrodaPrinceton
2Lacey WedellForest Lake
3Jay HamptonCambridge-Isanti
4Summer SchwintekForest Lake
5Samantha GouletChisago Lakes
6Maddi LundPrinceton
Fin.Reece FriednerChisago Lakes
Fin.Tyler ThomasForest Lake

Click here to return to the main Cambridge-Isanti Speech Regatta page

Drama

PlaceCompetitor(s)Team
1Zach FluegelNorth Branch
2Christen DoeFridley
3Abigail ShogrenCambridge-Isanti
4Josie RamlerCannon Falls
5Pauline MalterForest Lake
6Hannah BartellSt. Francis
Fin.Sydney SpechtCannon Falls
Fin.Kaitlyn NelsonChisago Lakes

Click here to return to the main Cambridge-Isanti Speech Regatta page

Duo Interpretation

PlaceCompetitor(s)Team
1Karley Manning and Logan OlsonForest Lake
2Chloe Truebenbach and Spencer CrookMilaca
3Isa Hatch and Sofie PapatolaSt. Anthony Village High School
4Hailey Newinski and Kressin HartlCannon Falls
5Alec James and Aubrie VivantMilaca
6Alex Devall and Kaitlyn LaveauWrenshall
Fin.Emily Elliot and Lydia StrussPine City
Fin.Anna Huebner and Christina CarlsonSt. Anthony Village High School

Click here to return to the main Cambridge-Isanti Speech Regatta page

Extemporaneous Reading

PlaceCompetitor(s)Team
1Lulu ShirmacherFridley
2Josie BarstadHinckley Finlayson
3Meredith JacobsonMille Lacs
4Izzy LukenbillPrinceton
5Mikayla WhitehillForest Lake
6Aizlynn ThimCannon Falls
Fin.Kailyn SchmittSt. Anthony Village High School
Fin.Jessica BaszuroCannon Falls

Click here to return to the main Cambridge-Isanti Speech Regatta page

Extemporaneous Speaking

PlaceCompetitor(s)Team
1Angelo VitaPrinceton
2Jonah MartinezSt. Anthony Village High School
3Christopher SorCambridge-Isanti
4Owen EdstromCannon Falls
5Eshaan PatelForest Lake
6Cole JoyalNorth Branch
Fin.Yangchen NamgyalFridley
Fin.Alex ChristensonPine City

Click here to return to the main Cambridge-Isanti Speech Regatta page

Great Speeches

PlaceCompetitor(s)Team
1Nadia HawkinsFridley
2Brianna DokkenPrinceton
3Angie PedersenForest Lake
4Chris BaszuroCannon Falls
5Jocelyn OchowiczPine City
6Haylie SullivanZimmerman High School
Fin.Hunter LangeForest Lake
Fin.Dylan BeaverNorth Branch

Click here to return to the main Cambridge-Isanti Speech Regatta page

Humorous

PlaceCompetitor(s)Team
1Amber KnudsonForest Lake
2Genoa GreggPine City
3Courtney LeonardForest Lake
4Tristan HerderFridley
5Evan LuhmanPrinceton
6Josh FreemanZimmerman High School
Fin.Brynn HaskinChisago Lakes
Fin.Ben GibsonCannon Falls

Click here to return to the main Cambridge-Isanti Speech Regatta page

Informative

PlaceCompetitor(s)Team
1Emma SaiceSt. Francis
2Laura JohnsonCannon Falls
3Kristy AllenCannon Falls
4Ella CoyleCannon Falls
5Natalie OlinskeNorth Branch
6Gao-je VangFridley
Fin.Jake RossForest Lake
Fin.Blitz Carlson Milaca

Click here to return to the main Cambridge-Isanti Speech Regatta page

Original Oratory

PlaceCompetitor(s)Team
1Sophia GernanderPrinceton
2Erin O'BrienForest Lake
3Olivia AndersonCannon Falls
4Daegia VangFridley
5Elna Kanerva Forest Lake
6Elisa StreckerFridley
Fin.Zoha HassanFridley
Fin.Hannah SebringWrenshall

Click here to return to the main Cambridge-Isanti Speech Regatta page

Poetry

PlaceCompetitor(s)Team
1Hannah SingewaldCannon Falls
2Carley NortonCannon Falls
3Marissa SeurerPrinceton
4Clio JohnsonChisago Lakes
5Avianna DunnRush City
6Maya YoungmanForest Lake
Fin.Salina TeklaySt. Anthony Village High School
Fin.Tristin QualeyCannon Falls

Click here to return to the main Cambridge-Isanti Speech Regatta page

Prose

PlaceCompetitor(s)Team
1Sam DeVitoOgilvie
2Angel Martinez-JohnsonRush City
3Nicolle UlrichCambridge-Isanti
4Hannah HelinskyForest Lake
5Maddy BenidtSt. Anthony Village High School
6Emma O'ConnellChisago Lakes
Fin.Elizabeth VangSt. Francis
Fin.Vienna QualeyCannon Falls

Click here to return to the main Cambridge-Isanti Speech Regatta page

Storytelling

PlaceCompetitor(s)Team
1Iris FrenchCannon Falls
2Lydia WhiteSt. Anthony Village High School
3David JacobsonMille Lacs
4Ethan WillcocksForest Lake
5Alice JohnsonChisago Lakes
6Henry MartinSt. Anthony Village High School
Fin.Bryson FeltonCannon Falls
Fin.Lauren AndersonZimmerman High School

Click here to return to the main Cambridge-Isanti Speech Regatta page

SpeechWire Tournament Services - Copyright 2004-2019 Ben Stewart. All Rights Reserved. Terms of use - Privacy and Security Policy
Of course I still love you!