Home     LIVE!     Features     Order     Calendar     Results     Your account     Manager login         

Tidewater Forensics League 3 - Event results

Click here to return to the main Tidewater Forensics League 3 page

Dramatic Interpretation

PlaceCompetitor(s)Team
1Victoria MorganKellam High School
2Olivia GibsonKellam High School
3Saniyah PhillipsGreen Run High School
4Dylon ScottGreen Run High School
5Mitch NeilsonLafayette High School
6Caitlyn MortonLafayette High School

Click here to return to the main Tidewater Forensics League 3 page

Extemporaneous Speaking

PlaceCompetitor(s)Team
1John GnikWarwick High School
2Natashya ChilesSalem High School (VB)
3Joshua PerezLandstown High School
4Anne-Ryan GariesLafayette High School
4Nihal NoorunnabiWarwick High School
6Noah ReynoldsSalem High School (VB)

Click here to return to the main Tidewater Forensics League 3 page

Humorous Dramatic Duo

PlaceCompetitor(s)Team
1Catalina Kraft and Maddie SolockSalem High School (VB)
2Brianna Spencer and Keegan FerrellLafayette High School
3Sophie Brotemarkle and Tanner HarbesonSalem High School (VB)
4Lanessa BensonFirst Colonial High School
5Evelyn McNamara and Skylar SuttonFirst Colonial High School
6Asia Farmer and Sarah JacquesWestern Branch High School Forensics

Click here to return to the main Tidewater Forensics League 3 page

Humorous Interpretation

PlaceCompetitor(s)Team
1Peyton CreaseySalem High School (VB)
2Kirsten RiceGreat Bridge High School
3Lani KernodleKellam High School
4Jamar PowersGreat Bridge High School
5Jonathon GouldinNandua High School
6Kevin WarneckeAtlantic Shores Christian School

Click here to return to the main Tidewater Forensics League 3 page

Impromptu Speaking

PlaceCompetitor(s)Team
1Kaylyn MatisWestern Branch High School Forensics
2Jayda PeetsGreat Bridge High School
3Cody ChenWestern Branch High School Forensics
4Connor HandwerkNorthampton
5Louis Jackson IVKellam High School
6Tenysia RiveraWarwick High School

Click here to return to the main Tidewater Forensics League 3 page

Original Oratory

PlaceCompetitor(s)Team
1Cammie MurrayKellam High School
2Lindsay AntonFirst Colonial High School
3Hannah MrozSalem High School (VB)
4Gabby RicciLafayette High School
5Luke HillGrassfield High School
6Phoenix AllredLafayette High School

Click here to return to the main Tidewater Forensics League 3 page

Poetry Interpretation

PlaceCompetitor(s)Team
1Ajeya HawkinsKellam High School
2Sydney HardyGrassfield High School
3Carol WilliamsLafayette High School
4Aloana HallGreat Bridge High School
5Kate SemonFirst Colonial High School
6Emily JensenKellam High School
6Eliza CrianzaNandua High School

Click here to return to the main Tidewater Forensics League 3 page

Prose Interpretation

PlaceCompetitor(s)Team
1Caroline ChownSalem High School (VB)
2Maddy BottsLafayette High School
3Sheridan WellsNandua High School
4Katelyn MonostoriFirst Colonial High School
5Ava BergrenSalem High School (VB)
6Brittany HughesKellam High School

Click here to return to the main Tidewater Forensics League 3 page

Serious Dramatic Duo

PlaceCompetitor(s)Team
1Christine Strong and Hannah KittrellLafayette High School
2Astrid Stanley and Erin ShiversLafayette High School
3Dae'Quon Shines and Donovyn VannSalem High School (VB)
4Ann Espriella and Dante WilsonNorthampton

Click here to return to the main Tidewater Forensics League 3 page

Storytelling

PlaceCompetitor(s)Team
1Meg MorrisonNandua High School
2Alli ShawFirst Colonial High School
3Maddy BryantAtlantic Shores Christian School
4McKayla MudahyLafayette High School
5Coleton HatchellGrassfield High School
6Zach ColtrainFirst Colonial High School

Click here to return to the main Tidewater Forensics League 3 page

SpeechWire Tournament Services - Copyright 2004-2019 Ben Stewart. All Rights Reserved. Terms of use - Privacy and Security Policy