Home     LIVE!     Features     Order     Calendar     Results     Your account     Manager login         

Patriot Games (George Washington) - Event results

Click here to return to the main Patriot Games (George Washington) page

Dramatic Interpretation

PlaceCompetitor(s)Team
1Quinn KamberosMountain Vista
2Charlie Welch George Washington
3Arielle NoamGeorge Washington
4Michelle PaigeCastle View
5Alice NobleKent Denver School
6Audrey McGlothlenDenver East

Click here to return to the main Patriot Games (George Washington) page

Duo Interpretation

PlaceCompetitor(s)Team
1Katrina Starbird and Kristen SchmidtKent Denver School
2Hannah Foster and Jeremy SalgadoThe Classical Academy
3Aaron Mathews and Tyler WhitakerKent Denver School
4Ashley Capoot and Portia TiezeKent Denver School
5Ellery Adams and Paola KwanGeorge Washington
6Ben Greenly and Grace GreenlyLittleton

Click here to return to the main Patriot Games (George Washington) page

Humorous Interpretation

PlaceCompetitor(s)Team
1Tyler WhitakerKent Denver School
2Swathi KompellaCherry Creek
3Aaron MathewsKent Denver School
4Arielle NoamGeorge Washington
5Abby RobertsRocky Mountain
6Charlie LinkGeorge Washington

Click here to return to the main Patriot Games (George Washington) page

Informative Speaking

PlaceCompetitor(s)Team
1Max FoglerCherry Creek
2Anushka KathaitGrandview
3Max O'HaraCherry Creek
4Emily ZengCherry Creek
5Shahan AsifMullen High School
6Ally ProcipioLittleton
Fin.Emma KhorunzhyCherry Creek

Click here to return to the main Patriot Games (George Washington) page

International Extemporaneous Speaking

PlaceCompetitor(s)Team
1Himanvi KopuriCherry Creek
2Jared SiegelHighlands Ranch
3Jack LondonKent Denver School
4Colter GiemMountain Vista
5Nick PanagosDenver East
6David RusakowSmoky Hill High School
Fin.Timea RyanKent Denver School

Click here to return to the main Patriot Games (George Washington) page

Lincoln-Douglas Debate

PlaceCompetitor(s)Team
1Michael McKeeValor Christian
2Emma NewsonGolden

Click here to return to the main Patriot Games (George Washington) page

Original Oratory

PlaceCompetitor(s)Team
1Cassidy StoreyHighlands Ranch
2Jorge ReyesStrive Prep SMART
3Biruk DemelashSmoky Hill High School
4Anna WaltersCherry Creek
5Emily AmspokerKent Denver School
6K ShadwellCherry Creek

Click here to return to the main Patriot Games (George Washington) page

Poetry

PlaceCompetitor(s)Team
1Briana RodriguezMullen High School
2Emily ZengCherry Creek
3Julia ValdezLittleton
4Lauren HuttnerKent Denver School
5Maya PalmerDenver South
6Vivian ConwayGeorge Washington

Click here to return to the main Patriot Games (George Washington) page

Program Oral Interpretation

PlaceCompetitor(s)Team
1Briana RodriguezMullen High School
2Marina Ramirez-Loya STRIVE Prep RISE
3Natalie Huttner Kent Denver School
4Nikki deSeriereMullen High School
5Paola KwanGeorge Washington
6Astha PanigrahiCherry Creek

Click here to return to the main Patriot Games (George Washington) page

Public Forum Debate

PlaceCompetitor(s)Team
1Ben Roswell and Stephen SigmanCherry Creek
2Charlie Cappelletti and Tarun AmasaFairview

Click here to return to the main Patriot Games (George Washington) page

United States Extemporaneous Speaking

PlaceCompetitor(s)Team
1Miriam WeinraubCherry Creek
2Cole DrewCherry Creek
3Meredith NeidGeorge Washington
4David CamhiCherry Creek
5Emma LinnMullen High School
6Brandon RichMullen High School

Click here to return to the main Patriot Games (George Washington) page

Varsity Policy Debate

PlaceCompetitor(s)Team
1Brooklyn Dunn and Ryan SnowArapahoe HS
2David Leo and Jared WrightRocky Mountain

Click here to return to the main Patriot Games (George Washington) page

SpeechWire Tournament Services - Copyright 2004-2019 Ben Stewart. All Rights Reserved. Terms of use - Privacy and Security Policy