Home     LIVE!     Features     Order     Calendar     Results     Your account     Manager login         

South St Paul Hilke Invitarional - Event results

Click here to return to the main South St Paul Hilke Invitarional page

Creative Expression

PlaceCompetitor(s)Team
1Mitchel BarrAnoka

Click here to return to the main South St Paul Hilke Invitarional page

Discussion

PlaceCompetitor(s)Team
1Ella DoyleCretin-Derham Hall High School
2Isabella AndersonStillwater Area High School
3Amelie HornSt. Paul Central

Click here to return to the main South St Paul Hilke Invitarional page

Dramatic Interpretation

PlaceCompetitor(s)Team
1Jasmine JuarezTartan High School

Click here to return to the main South St Paul Hilke Invitarional page

Duo Interpretation

PlaceCompetitor(s)Team
1Tavonne Miller-Celestine and Xander Lyndon-RachoHarding
2Hunter Meyer and Taylor CoteBelle Plaine
3Hailey Newinski and Kressin HartlCannon Falls

Click here to return to the main South St Paul Hilke Invitarional page

Extemporaneous Reading

PlaceCompetitor(s)Team
1Rebecca HeinCannon Falls
2Avery DeWittSt. Croix Preparatory Academy

Click here to return to the main South St Paul Hilke Invitarional page

Extemporaneous Speaking

PlaceCompetitor(s)Team
1Anne MonroeHenry Sibley

Click here to return to the main South St Paul Hilke Invitarional page

Great Speeches

PlaceCompetitor(s)Team
1Jenna ThiesOrono

Click here to return to the main South St Paul Hilke Invitarional page

Humorous Interpretation

PlaceCompetitor(s)Team
1Griffin RuudBelle Plaine
2Emma WatsonCannon Falls
3Cannon QuadeCannon Falls
4Aiden FogartyBelle Plaine

Click here to return to the main South St Paul Hilke Invitarional page

Impromptu Speaking

PlaceCompetitor(s)Team
1Danielle BlakeBlaine High School
2Cecilia MontufarStillwater Area High School
3Kevin PhanPark
4Monte EbbesenHarding

Click here to return to the main South St Paul Hilke Invitarional page

Informative Speaking

PlaceCompetitor(s)Team
1Jessica SummersChamplin Park

Click here to return to the main South St Paul Hilke Invitarional page

Original Oratory

PlaceCompetitor(s)Team
1Alyssa BourdonWestonka Speech Team
2Isa HatchSt. Anthony Village High School
3Corina OcchiatoNorthfield
4Hafsa AhmadSo. St. Paul
5Hayat AbdullahiChamplin Park
6Emily CerkvenikSt. Paul Central
Fin.Katelyn KrummelTartan High School
Fin.Jade YangPark

Click here to return to the main South St Paul Hilke Invitarional page

Poetry Reading

PlaceCompetitor(s)Team
1Kadie FalesCannon Falls
2Chrissy KaeferleinChamplin Park
3Madeleine WareSt. Anthony Village High School

Click here to return to the main South St Paul Hilke Invitarional page

Prose Reading

PlaceCompetitor(s)Team
1Sophie OubahaStillwater Area High School
2Sophia LiangDeLaSalle High School

Click here to return to the main South St Paul Hilke Invitarional page

Storytelling

PlaceCompetitor(s)Team
1Evelyn LewisHighland Park

Click here to return to the main South St Paul Hilke Invitarional page

SpeechWire Tournament Services - Copyright 2004-2019 Ben Stewart. All Rights Reserved. Terms of use - Privacy and Security Policy