Home     LIVE!     Features     Order     Calendar     Results     Your account     Manager login         

The Gr8 Gator Gab-Fest - Event results

Click here to return to the main The Gr8 Gator Gab-Fest page

Duet Acting

PlaceCompetitor(s)Team
1Daniel Riddle and Maya BrandHomer
2Adam Kester and Kiley AndersonNorfolk Senior H.S.
3Jared Mulder and Max WardOakland-Craig
4Gerardo Osorio and Mitchell LiermanWest Point-Beemer
5Abigail Hernandez and T'Kayeh SterlingWakefield
6Ayla Arbuthnot and Carin MellickPonca

Click here to return to the main The Gr8 Gator Gab-Fest page

Entertainment Speaking

PlaceCompetitor(s)Team
1T'Kayeh SterlingWakefield
2Staria MartinNorfolk Senior H.S.
3Zane BertrandHumphrey Public Schools
4Dani RichardsonNorth Bend
5Stacie AndersonOakland-Craig
6Hailey GoeringHumphrey Public Schools
Fin.Cassidy ThomasAllen Consolidated School
Fin.Heather TomkaLyons Decatur

Click here to return to the main The Gr8 Gator Gab-Fest page

Extemporaneous Speaking

PlaceCompetitor(s)Team
1Reid PrestonLyons Decatur
2Camille ArmitageWakefield
3Ashley SchemekHumphrey Public Schools
4Grace SteinmeyerWisner-Pilger
5Kenzie WhitlowTwin River
6Carter RichardsonNorth Bend
Fin.Catherine LaskaTwin River

Click here to return to the main The Gr8 Gator Gab-Fest page

Informative Speaking

PlaceCompetitor(s)Team
1Morgan PinklemenYutan Speech Team
2Max WardOakland-Craig
3Layne MillerLyons Decatur
4Maura LobergWayne Public Schools
5Abby UllrichNorfolk Senior H.S.
6Maria RasBancroft-Rosalie
Fin.Jessica SvobodaWisner-Pilger

Click here to return to the main The Gr8 Gator Gab-Fest page

Oral Interpretation of Drama

PlaceCompetitor(s)Team
1Chris Bialas, Tylea Thompson and Yasmine BenderHumphrey Public Schools
2Becca Thompson, Claire Raabe and Megan SchroederWisner-Pilger
3Aidan Sateren, James Kinnison, Payton Biermann and Rockney PeckWisner-Pilger
4Christopher Woerdemann, Dylan Anderson, Isaac Davis, Liam Spieker and Walker HochsteinWayne Public Schools
5Abbie Bloom, Kaylee Swanson and Michael KurtzhalsLaurel-Concord-Coleridge
6Autumn Bender, Hailey Goering, Kelsey Eisenmann and Michaela BrozekHumphrey Public Schools

Click here to return to the main The Gr8 Gator Gab-Fest page

Oral Interpretation of Humorous Prose

PlaceCompetitor(s)Team
1Kellan SagerNorfolk Senior H.S.
2Adison CassityNorfolk Senior H.S.
3Abbie BloomLaurel-Concord-Coleridge
4Bernhardt, LillianStanton
5Alex WatsonYutan Speech Team
6Zelm JacobStanton
Fin.Hailey AndersonNorth Bend

Click here to return to the main The Gr8 Gator Gab-Fest page

Oral Interpretation of Poetry

PlaceCompetitor(s)Team
1Megan KeiserWayne Public Schools
2Chris BialasHumphrey Public Schools
3Yasmine BenderHumphrey Public Schools
4Olivia OsborneBancroft-Rosalie
5Jaden BerlinWisner-Pilger
6Shelby LairdPender
Fin.Misty BeltranWakefield

Click here to return to the main The Gr8 Gator Gab-Fest page

Oral Interpretation of Serious Prose

PlaceCompetitor(s)Team
1Shelby LairdPender
2Kori RosniTwin River
3Alexzi NottlemannBancroft-Rosalie
4Lauren BoshNorfolk Senior H.S.
5Jaci TorresWayne Public Schools
6Jaden BerlinWisner-Pilger
Fin.Will WhitedHumphrey Public Schools

Click here to return to the main The Gr8 Gator Gab-Fest page

Persuasive Speaking

PlaceCompetitor(s)Team
1Brianna LambNorfolk Senior H.S.
2Sayranova, AliyaStanton
3Brooke LuhrNorfolk Senior H.S.
4Kiley AndersonNorfolk Senior H.S.
5Veronica PeckWisner-Pilger
6Brooklynn SchmidtHomer

Click here to return to the main The Gr8 Gator Gab-Fest page

SpeechWire Tournament Services - Copyright 2004-2019 Ben Stewart. All Rights Reserved. Terms of use - Privacy and Security Policy