Home     LIVE!     Features     Order     Calendar     Results     Your account     Manager login         

Central Players Invite - Event results

Click here to return to the main Central Players Invite page

Duet Acting

PlaceCompetitor(s)Team
1Amanda Zhang and Laura LiuOmaha Brownell-Talbot
2Thomas Wang and William NervigMillard North
3Lexy Bodfield and Noah KeckCrete High School
4Ebani Filbert and Neleigh KovarDavid City
5Ben Czapla and Tyler WalvoordLincoln Southwest
6Brett Thieman and Tesla BabbittMalcolm

Click here to return to the main Central Players Invite page

Entertainment Speaking

PlaceCompetitor(s)Team
1Jacob DrakeConestoga
2Andrew SuhMillard North
3Colton JohnsonNorris High School
4Grace JacobsonFillmore Central
5Preston SorensenLincoln Southwest
6Ebani FilbertDavid City

Click here to return to the main Central Players Invite page

Extemporaneous Speaking

PlaceCompetitor(s)Team
1Rahul GudaMillard North
2Janie XuOmaha Brownell-Talbot
3Alek TimmArlington
4Rohit KumarMillard North
5Jaliya NagahawatteCreighton Prep
6Aneeq BashirOmaha Brownell-Talbot

Click here to return to the main Central Players Invite page

Informative Speaking

PlaceCompetitor(s)Team
1Elaine WhetstineMillard North
2Vaishnavi MenonMillard North
3Laura LiuOmaha Brownell-Talbot
4Palak SinghMillard North
5Jenna MuOmaha Brownell-Talbot
6Bethany TebbeDavid City

Click here to return to the main Central Players Invite page

Oral Interpretation of Drama

PlaceCompetitor(s)Team
1Isabella Bialas, Josh Ramsdell, Rachel Hartgerink, Regan Lauber and Tatum VondraMilford High School
2Anika Kotaru, Anish Renukunta, George Varghese, Pratik Chaduvula and Vaishnavi MenonMillard North
3Lucas Wang, Palak Singh, Sarah Troub, Siddu Gillella and Thomas WangMillard North
4Cody Hein, Dawson Schawang, Isaac Archuleta, Kael Jakub and Nathan UhrmacherAquinas Catholic

Click here to return to the main Central Players Invite page

Oral Interpretation of Humorous Prose

PlaceCompetitor(s)Team
1Ian MaltasLincoln Southwest
2Kellan SagerNorfolk Senior H.S.
3Bethany TebbeDavid City
4Thomas WangMillard North
5George VargheseMillard North
6Surya BuddharajuOmaha Brownell-Talbot

Click here to return to the main Central Players Invite page

Oral Interpretation of Poetry

PlaceCompetitor(s)Team
1Carlie VillarLincoln East
2Shawn BrydeNorfolk Senior H.S.
3Adison CassityNorfolk Senior H.S.
4Shea KinnisonNebraska City High School
5Kellie RothMilford High School
6Kiera MendozaConestoga

Click here to return to the main Central Players Invite page

Oral Interpretation of Serious Prose

PlaceCompetitor(s)Team
1Surya BuddharajuOmaha Brownell-Talbot
2Kameron HeimesLincoln Southwest
3Zach DeLoachKearney Senior High School
4Tatum VondraMilford High School
5Brandon CollinsMillard North
6Brooke BellDavid City

Click here to return to the main Central Players Invite page

Persuasive Speaking

PlaceCompetitor(s)Team
1Dejan ShakyaMillard North
2Chloe HigginsNebraska City High School
3Diva AgarwalOmaha Brownell-Talbot
4Molly NoraLincoln Southwest
5Elaine WhetstineMillard North

Click here to return to the main Central Players Invite page

SpeechWire Tournament Services - Copyright 2004-2020 Ben Stewart. All Rights Reserved. Terms of use - Privacy and Security Policy