Home     LIVE!     Features     Order     Calendar     Results     Your account     Manager login         

Chuck Beckman Memorial - Event results

Click here to return to the main Chuck Beckman Memorial page

Creative Expressions

PlaceCompetitor(s)Team
1Savannah MarshBlackduck
1Drew SevertsonDilworth-Glyndon-Felton
1Catherine KarakasDuluth East
1Roberto KerezsiEast Grand Forks
1Gabe AlmlieEast Grand Forks
1Arianna EricksonGrand Rapids HS
1Regan HartMoorhead
1Amanda HerzogMoorhead
1Aubree BuyseeMoorhead
1Marty HendricksonMoorhead
1Luci BranselMorris
1Maeve BoltonPark Rapids
1Jannah HallPequot Lakes

Click here to return to the main Chuck Beckman Memorial page

Discussion

PlaceCompetitor(s)Team
1Zack SchuellerBemidji
1Alicia CiakDilworth-Glyndon-Felton
1Finn WhiteDuluth East
1Anya EckerleMorris

Click here to return to the main Chuck Beckman Memorial page

Dramatic Interpretation

PlaceCompetitor(s)Team
1Autumn ThorsonBemidji
1Sydney RaboldDuluth Denfeld
1Autumn ZiermanDuluth Denfeld
1Sara SchuttDuluth Denfeld
1Kaleb KohoEast Grand Forks
1Katie HeffernanEast Grand Forks
1Kayla ZitzowFosston/Bagley Speech Team
1Coral JohnsonPark Rapids
1Reagan MeyerUNC
1Victoria KimballUNC

Click here to return to the main Chuck Beckman Memorial page

Duo Interpretation

PlaceCompetitor(s)Team
1Brecken Caroon and Kendric AndersonDuluth Denfeld
1Copper Petermeier and Jay VaidyanathanDuluth East
1Grace Marchand and Olivia HintsalaHermantown
1Allie Miller and William MoePequot Lakes
1Alex Devall and Kaitlyn LaveauWrenshall

Click here to return to the main Chuck Beckman Memorial page

Extemp. Reading

PlaceCompetitor(s)Team
1Elizabeth RaffertyBemidji
1Olivia LeslieStaples-Motley
1Gretchen StrandWalker

Click here to return to the main Chuck Beckman Memorial page

Humorous Interpretation

PlaceCompetitor(s)Team
1Mitchell ShawBemidji
1Haley Bahl Bemidji
1Arden EckelBrowerville/Eagle Valley
1Alex KelsoDilworth-Glyndon-Felton
1Copper PetermeierDuluth East
1Erin Cain Hawley
1Ethan CromptonMoorhead
1Michelle JohnsonMorris
1Alexis LhotkaMorris
1Wyatt CameronRoseau
1Aiden WarneThief River Falls
1Tyler SeleThief River Falls
1Adam WolfWrenshall

Click here to return to the main Chuck Beckman Memorial page

Informative Speaking

PlaceCompetitor(s)Team
1Veronica WichernBemidji
1Alyssa OswaldDilworth-Glyndon-Felton
1Reegan WeitenauerDilworth-Glyndon-Felton
1Grace BonfigPequot Lakes
1Maria IsaacsonUNC

Click here to return to the main Chuck Beckman Memorial page

Original Oratory

PlaceCompetitor(s)Team
1Caroline CheneyBlackduck

Click here to return to the main Chuck Beckman Memorial page

Poetry

PlaceCompetitor(s)Team
1Anna LundBemidji
1Marissa JohnDilworth-Glyndon-Felton
1Rubee BochtDuluth East
1Melissa BeiswengerFisher High School
1Jaden VonBrethorstHibbing
1Thalia ChristensonMoorhead
1Jonah HansonMoorhead
1Cydney PhiliposianPequot Lakes
1Ashley MixerPequot Lakes
1Delaney LarsonStaples-Motley

Click here to return to the main Chuck Beckman Memorial page

Prose

PlaceCompetitor(s)Team
1Veronica WichernBemidji
1Tori BungumBemidji
1Maggie AndersenDilworth-Glyndon-Felton
1Caleb HoaglandDilworth-Glyndon-Felton
1Brecken CaroonDuluth Denfeld
1Jazmin RichterEast Grand Forks
1Melissa BeiswengerFisher High School
1Colin WelnaMoorhead
1Maria DimoMoorhead
1Elizabeth BlaeserPequot Lakes
1Courtney RockPequot Lakes
1Geo MorrisWalker

Click here to return to the main Chuck Beckman Memorial page

SpeechWire Tournament Services - Copyright 2004-2019 Ben Stewart. All Rights Reserved. Terms of use - Privacy and Security Policy
Of course I still love you!