Home     LIVE!     Features     Order     Calendar     Results     Your account     Manager login         

Noblesville November Fest - Event results

Click here to return to the main Noblesville November Fest page

Broadcasting

PlaceCompetitor(s)Team
1Jared BeatleySouthport
2Julee EllisHamilton Heights
3Maya PlossNoblesville
4Katie MillerColumbus East High School
5Madeleine SchulenbergSouth Side

Click here to return to the main Noblesville November Fest page

Discussion

PlaceCompetitor(s)Team
1natalie JacobsFishers
2Josh LongawaNoblesville
3Kai StrubelNoblesville JV
4Thomas RitzFishers
5Kendra BrewerFHS (Fishers)

Click here to return to the main Noblesville November Fest page

Dramatic Interpretation

PlaceCompetitor(s)Team
1Riley DismoreFishers
2Emmalee DixonSouthport
3Lynn PrattFishers
4Chris FitzgeraldCathedral
5Katherine GrahamCathedral

Click here to return to the main Noblesville November Fest page

Duo Interpretation (Memorized)

PlaceCompetitor(s)Team
1Emma Rund and Trevin RundFishers
2Elias Atkinson and Sarah ReppConnersville
3Ire Anna and Krishna PatelFishers
4Green and SteirsMaconaquah
5Joe Reilly and Luis SortoNoblesville

Click here to return to the main Noblesville November Fest page

Duo Interpretation (Scripted)

PlaceCompetitor(s)Team
1Kailey Clark and Sean DelaneyFishers
2Ashton Bostick and Luke SerauskisFishers
3Gina Milano and John MarvelConnersville
4Ashley Rader and Jordan McGrawConnersville
5Grant Childs and Rebecca SternerHamilton Heights
6Ally Fassold and Haley ClappFishers

Click here to return to the main Noblesville November Fest page

Humorous Interpretation

PlaceCompetitor(s)Team
1Jonathan YoungFishers
2Trevin RundFishers
3Sean DelaneyFishers
4Kaitlyn HamkeHamilton Southeastern
5Daniel SchumickCarroll

Click here to return to the main Noblesville November Fest page

Impromptu Speaking

PlaceCompetitor(s)Team
1Riley GonyaBurris Laboratory School
2Alec BulloughNoblesville
3Colin KrummelFHS (Fishers)
4Joe ReillyNoblesville
5Zoe WalkerCathedral

Click here to return to the main Noblesville November Fest page

International Extemporaneous Speaking

PlaceCompetitor(s)Team
1Nicholas CurtisFishers
2Ismael AldaveSouth Side
3Alec BulloughNoblesville
4Brian SchnoorNoblesville
5Erin TupmanCathedral

Click here to return to the main Noblesville November Fest page

Oratorical Declamation

PlaceCompetitor(s)Team
1Luis SortoNoblesville
2Caley CaitoCathedral
3Patrick FoleyColumbus East High School
4Rynelle CastellinoCathedral
5Kelly WeaverNoblesville

Click here to return to the main Noblesville November Fest page

Original Oratory

PlaceCompetitor(s)Team
1Donna KnightSouthport
2Felicia NicholsonConnersville
3Zoe WalkerCathedral
4Miranda ReedCarroll
5Jasmin SteppeFishers

Click here to return to the main Noblesville November Fest page

Original Performance

PlaceCompetitor(s)Team
1Gina MilanoConnersville
2Ammad Ceasar / Zoe KingFishers
3Jonathan YoungFishers
4Chase Elliott & Kristen PimleyNoblesville
5kylie steirsMaconaquah

Click here to return to the main Noblesville November Fest page

Poetry Reading

PlaceCompetitor(s)Team
1Angelo BautistaHamilton Southeastern
2Selani ThomasFishers
3Mercylin MbuguahSouth Side
4Brice KoetterSouthport
5Katie HollenkampColumbus East High School

Click here to return to the main Noblesville November Fest page

Prose Reading

PlaceCompetitor(s)Team
1Jordan McGrawConnersville
2Daniel SchumickCarroll
3Megan KehlFishers
4Taylor WhiteSouth Side
5Allie NewellColumbus East High School

Click here to return to the main Noblesville November Fest page

United States Extemporaneous Speaking

PlaceCompetitor(s)Team
1Caley CaitoCathedral
2Sam JohnsonBurris Laboratory School
3Robert Van DykeSouth Side
4Miranda ReedCarroll
5Caven MontelPark Tudor Speech

Click here to return to the main Noblesville November Fest page

SpeechWire Tournament Services - Copyright 2004-2020 Ben Stewart. All Rights Reserved. Terms of use - Privacy and Security Policy